Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marek Kardoš w reprezentacji Słowacji

Marek Kardoš w reprezentacji Słowacji

fot. archiwum

W ostatnim czasie sztab szkoleniowy naszych południowych sąsiadów dotknęły spore zmiany. Niedawno informowaliśmy o objęciu reprezentacji Słowacji przez Flavio Gulinelliego. Jak ustaliła Strefa Siatkówki, asystentem trenera będzie Marek Kardoš.

Po niezbyt udanych, w wykonaniu naszych południowych sąsiadów, mistrzostwach Starego Kontynentu władze Słowackiej Federacji Siatkówki zdecydowały się na zmiany. Z dalszego prowadzenia reprezentacji Słowacji zrezygnował Štefan Chrtiansky, a miejsce Słowaka zajął Włoch – Flavio Gulinelli. Jak się okazało, nie był to koniec roszad na drodze przygotowań reprezentacji Słowacji do przyszłorocznych kwalifikacji do mistrzostw świata. O ile początkowo sporo wskazywało, że poza pozyskaniem pierwszego trenera sztab szkoleniowy pozostanie bez zmian, o tyle sytuacja okazała się inna. Dotychczasowego asystenta trenera Andreja Kravarika zastąpi doskonale znany polskim kibicom Marek Kardoš.

Marek Kardoš w barwach narodowych występował w latach 1993-2003, grając podczas mistrzostw Europy w latach 1997 i 2001. Jako zawodnik sięgał po medale w rozgrywkach ligi słowackiej, a w latach 2002, 2003 z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle wywalczył mistrzostwo Polski oraz brąz siatkarskiej Ligi Mistrzów (w 2003 roku). Od sezonu ligowego 2010/2011 siatkarskiej PlusLigi Marek Kardoš jest pierwszym trenerem częstochowskiego AZS-u. Razem z zespołem spod Jasnej Góry już w drugim roku pracy szkoleniowiec stanął na najwyższym stopniu podium Challenge Cup. Aktualnie w rozgrywkach siatkarskiej ekstraklasy częstochowianie z dorobkiem ośmiu oczek są sklasyfikowani na 9. miejscu.

Jak podkreśla słowacki szkoleniowiec, obowiązki związane z pracą w reprezentacji w żadnym stopniu nie będą kolidować z dalszym prowadzeniem AZS-u Częstochowa. Pierwszym sprawdzianem dla nowego sztabu szkoleniowego reprezentacji Słowacji będą rozgrywane w Popradzie styczniowe kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Wówczas rywalami Słowaków będą reprezentacje Finlandii, Grecji i Ukrainy.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved