Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Charlotte Leys: Wszyscy w Belgii żyją teraz siatkówką

Charlotte Leys: Wszyscy w Belgii żyją teraz siatkówką

fot. Atom Trefl Sopot

Z Belgią, Hiszpanią i Szwajcarią zagra reprezentacja Polski w Łodzi w kwal. do MŚ. Ten pierwszy zespół, który we wrześniu zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, będzie z pewnością najgroźniejszym rywalem biało-czerwonych w walce o awans.

Jednym z filarów ekipy belgijskiej jest Charlotte Leys, zawodniczka doskonale znana z parkietów ORLEN Ligi. Obecnie występuje w zespole mistrza Polski Atomie Trefl Sopot. W 2013 roku siatkarki Belgii pokazały się z dobrej strony na arenie międzynarodowej w Lidze Europejskiej. W półfinale przegrały z Niemkami 2:3, prowadząc z przyszłymi wicemistrzyniami kontynentu 2:1. – Wszyscy w Belgii żyją teraz siatkówką. Jest mnóstwo informacji na ten temat w telewizji, w gazetach. Wcześniej nie było takiego zainteresowania. Polscy kibice są wspaniali i Belgowie stają się teraz tacy sami. Po finałach i zdobyciu brązowego medalu wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi. Teraz przed nami kolejne wyzwanie: kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata, które rozegramy w Łodzi. Musimy mocno się na tym skupić. Nie będzie to łatwy turniej, ponieważ będziemy grały z reprezentacją Polski. Mamy bardzo dobrą drużynę, młode zawodniczki. Mam nadzieję, że będzie dobrze – mówi Charlotte Leys.

Charlotte Leys została wybrana MVP turnieju. W ostatnim spotkaniu ORLEN Ligi reprezentantka Belgii razem z Atomem Treflem zagrała w Legionovie z Siódemką SK Bankiem Legionovią i obrończynie tytułu wygrały 3:1. – Trudno było wejść w to spotkanie. Ostatnio gramy bardzo dużo w systemie środa-sobota. Czujemy się trochę zmęczone. Myślę, że z każdym spotkaniem dojrzewamy jako drużyna i będziemy mogły prezentować grę na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas. Oczywiście razem z zespołem chciałybyśmy zdobyć medal i Puchar Polski – przyznaje Charlotte Leys.

Po rozgrywkach Ligi Mistrzów lecę bezpośrednio na zgrupowanie do Belgii. Mam nadzieję, że czas nie wpłynął na naszą postawę i wiarę we własne siły. Wszystkie przyjaźnimy się ze sobą i będzie bardzo miło wszystkie dziewczyny ponownie zobaczyć. Wciąż w nas jest ta sama energia i motywacja, więc na pewno będziemy ciężko trenować prze tymi kwalifikacjami. Już nie mogę się ich doczekać – kończy reprezentantka Belgii.Autor: Dorota Szturm de Hirszfeld

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved