Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bogdan Serwiński: Nasze rywalki nie są wcale słabe

Bogdan Serwiński: Nasze rywalki nie są wcale słabe

fot. Cezary Makarewicz

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna staje przed kolejnym sprawdzianem. Podopieczne Bogdana Serwińskiego w ramach CEV Cup zmierzą się w Austrii z SVS Post Schwechat. - W europejskich pucharach bronimy tytułu - przypomniał Serwiński.

Zespół z Muszyny w tym sezonie nie spisuje się najlepiej. Po ogromnych zmianach, jakie zaszły w składzie brązowych medalistek ORLEN Ligi, widać, że póki co ekipa z południa Polski nie będzie taką potęgą, jaką na polskich boiskach była w ostatnich kilku latach. Aktualnie muszynianki zajmują odległą siódmą lokatę z aż czternastoma punktami straty do liderek z Polic. – Wprawdzie zwycięstwa budują atmosferę w zespole, a my przecież ostatni mecz przegraliśmy i nie możemy pochwalić się wieloma udanymi potyczkami w ORLEN Lidze, musimy jednak pamiętać, że Puchar CEV to zupełnie inne rozgrywki. Idą one równolegle, lecz nie mają na siebie nawzajem wpływu – przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Bogdan Serwiński.Poza tym w europejskich pucharach bronimy w tym sezonie tytułu, dlatego nie możemy podchodzić do kolejnych potyczek inaczej niż z podniesionymi głowami – dodał opiekun Muszynianki.

Zespół z Austrii w tym sezonie również nie zachwyca. 41-krotne mistrzynie swojego kraju zajmują odległe miejsce w ligowej tabeli i tak samo jak ekipa z województwa małopolskiego, przed sezonem dokonały dużych zmian w składzie. – Wbrew pozorom nasze rywalki nie są wcale słabe. Oczywiście – na poziomie reprezentacyjnym Austria nie stanowi siatkarskiej potęgi, ale akurat w drużynie SVS Post znajduje się wiele ciekawych zawodniczek ze Słowacji i Węgier. Jest to na pewno team dobrze wyszkolony technicznie, którego nie można pokonać bez „pocenia się” – ocenił rywalki Serwiński.

W meczu na europejskich parkietach w zespole z Muszyny zabraknie Ivany Plchotovej, która zostanie zastąpiona przez młodą Justynę Sosnowską.Ivana musi mieć chwilę przerwy. Nie jest to mecz, w którym musiałbym ryzykować i wystawiać ją do składu ze wszelką cenę – przyznał trener z Muszyny.



Pojedynek SVS Post Schwechat z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS Muszyna rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved