Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Fajnie, że mamy co poprawiać, bo byłoby nudno

Paweł Rusek: Fajnie, że mamy co poprawiać, bo byłoby nudno

fot. Cezary Makarewicz

W 8. kolejce PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk pojechał do Rzeszowa, aby zmierzyć się z Asseco Resovią. Mistrzowie Polski triumfowali 3:0, dzięki czemu utrzymali pozycję lidera. - Wydawało nam się, że gramy równo - powiedział po meczu Paweł Rusek.

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, chociaż przegrali z Asseco Resovią 0:3, wcale nie wypadli blado na tle mistrzów Polski. W każdym z setów utrzymywali kontakt punktowy praktycznie do samego końca. – Wydawało nam się, że gramy równo, a w pewnym momencie rzeszowianie odskakiwali nam na 2-3 oczka i kontrolowali przebieg meczu – skomentował po meczu Paweł Rusek.

Libero gdańszczan przyznał, że rywale w decydujących momentach zachowali spokój i odskakiwali na dwa, trzy punkty. Tej równowagi i opanowania zabrakło natomiast w szeregach ekipy Radosława Panasa. Paweł Rusek widzi w tym jednak pewien pozytyw. – Fajnie, że mamy co poprawiać, bo byłoby nudno.

Statystyki obu zespołów w tym spotkaniu były porównywalne. W pierwszym secie gracze Resovii wykorzystali błędy zawodników Trefla, natomiast w drugiej i trzeciej partii minimalnie lepiej zaprezentowali się w ataku. – Rzeszowianie na każdej pozycji mają armaty i lepiej wykorzystywali sytuacje. Jeżeli jakiś zawodnik ma słabszy dzień, to wchodzi następny – też armata. Zasłużenie są mistrzami Polski – ocenił rywali libero gdańszczan.Paweł Rusek nie ukrywa, że jego i kolegów martwi falująca forma, bowiem sami nie potrafią ocenić, jak zaprezentują się w kolejnych meczach. – Potrafimy rozegrać dwa fajne mecze – super w Olsztynie, całkiem poprawnie z Radomiem, nagle klapa z Bełchatowem. To bywa męczące.

*Rozmawiał Marek Bluj
Więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved