Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kozłowski: Zabrakło chłodnej głowy i umiejętności

Michał Kozłowski: Zabrakło chłodnej głowy i umiejętności

fot. Effector Kielce

AZS Częstochowa przegrał z Cerrad Czarnymi Radom 1:3, jednak miał w tym spotkaniu szanse na zdobycie chociażby punktu. - Zabrakło chłodnej głowy, ale też, w szczególności w końcówce tego drugiego seta, umiejętności - mówi Michał Kozłowski.

Na pewno jesteście zawiedzeni, bo było sporo walki, ale żadnych punktów z Radomia nie udało się wywieźć.

Michał Kozłowski: Dokładnie, chyba najbardziej szkoda drugiego seta, gdzie ta przewaga była kilkupunktowa i po prostu nie umieliśmy utrzymać jej do końca. Chyba za szybko chcieliśmy wygrać tego seta. Myśleliśmy, że drużyna z Radomia się położy po tym naszym kilkupunktowym prowadzeniu, ale niestety boisko zweryfikowało co innego.

Czego zabrakło? Chłodnej głowy czy czegoś więcej?Wydaje mi się, że chłodnej głowy. Za bardzo podpalaliśmy się, w szczególności przy tej właśnie wielopunktowej przewadze, tak więc tego na pewno, ale i też, w szczególności w końcówce tego drugiego seta, umiejętności.

Wasza gra faluje, potraficie wygrać z teoretycznie faworytem, jakim jest AZS Olsztyn, i przegrać z beniaminkiem z Bielska. To falowane bierze się stąd, że większość składu stanowią młodzi zawodnicy?

Nie, ja raczej to sobie tłumaczę tak, że w tym roku liga jest tak wyrównana, że można wygrać z każdym i można z każdym przegrać. Tutaj akurat się spotkały dwa, wydaje mi się, wyrównane zespoły. Po prostu dyspozycja dnia mogła zadecydować o tym, że któraś z tych drużyn wygra. Dzisiaj to była drużyna z Radomia, tak więc gratuluję, no i czekamy na rewanż w naszej hali.

Zanim dojdzie jednak do tego rewanżu, czekają was do końca pierwszej rundy trzy mecze z tymi mocnymi przeciwnikami (Resovia, ZAKSA, Skra – przyp. red.). Jak do nich podejdziecie?

Tak jak do każdego innego spotkania. Teraz nie będziemy w ogóle stawiani w roli faworyta, także może nam to bardzo pomóc. Z drugiej strony zbyt lekkie podejście do tych meczów może się skończyć katastrofą i gładką przegraną 0:3, tak więc będziemy chcieli powalczyć jak najlepiej i może uda się z którąś z tych drużyn urwać jakiś punkt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved