Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Okazja dąbrowianek do szybkiego rewanżu

Liga Mistrzyń: Okazja dąbrowianek do szybkiego rewanżu

fot. archiwum

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w środę rozegra kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów. Rywalem wicemistrzyń Polski będą siatkarki Volero Zurych, zespołu, z którym dąbrowianki przegrały tydzień temu. Jest zatem okazja do szybkiego rewanżu.

Zawodniczki Tauronu MKS Dabrowa Górnicza w zeszłym tygodniu pojechały do Zurychu jedynie z drugim trenerem. Wcześniej bowiem ze stanowiska pierwszego szkoleniowca zrezygnował Waldemar Kawka, zaś nowy – Nicola Negro – miał dołączyć dopiero przed meczem ligowym. Mimo to wicemistrzynie Polski były faworytem tego spotkania. Okazało się jednak, że dąbrowianki zaprezentowały zbyt duże wahania formy, aby myśleć w tym pojedynku o zwycięstwie. – W naszej grze jest wiele wzlotów i upadków. Wciąż szukamy swojego rytmu gry. Z tego powodu popełniłyśmy w tym meczu tak dużo błędów – przyznała na pomeczowej konferencji Rachael Adams.

Statystyki były dla wicemistrzyń Polski bezwzględne. Najlepiej punktującą była Katarzyna Zaroślińska, która zdobyła zaledwie 12 oczek. Adams udało się wywalczyć o dwa mniej. Zupełnie inaczej wyglądały natomiast liczby po stronie zawodniczek Volero. Kenia Carcasés Opón zdobyła aż 26 punktów, zaś Olesia Rychliuk zanotowała na swoim koncie 20 oczek. Dokładne przyjęcie piłki było bardzo podobne w obu ekipach – Volero zanotowało 60%, zaś MKS – 58%. W procentach przyjęcia idealnego rozbieżności były już większe. W szwajcarskiej ekipie było to 37%, podczas gdy dąbrowianki zanotowały tylko 24%.

Po tym spotkaniu ekipa wicemistrzyń Polski spadła w tabeli grupy F z drugiej na trzecią pozycję i wyprzedza Stiintę Bacau tylko jednym punktem. Pozycję wicelidera zajęły natomiast zawodniczki Volero Zurych. One również wyprzedzają dąbrowianki tylko jednym punktem. Dlatego też środowe spotkanie będzie niezwykle ważne dla obu ekip. Drużyna ze Szwajcarii zrobi wszystko, aby zachować drugie miejsce w tabeli, zaś podopieczne Nicoli Negro będą walczyć o odzyskanie tej pozycji.Pod wodzą nowego szkoleniowca MKS miał okazję zagrać w meczu ligowym przeciwko Pałacowi Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski nie zawiodły siebie i swoich kibiców, wygrywając 3:0. Katarzyna Urban wierzy, że to spotkanie było dla jej zespołu przełomowe. Krótki pojedynek nie dał rozwinąć skrzydeł zawodniczkom Tauronu MKS jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Znów najlepsze były Zaroślińska (14 oczek) i Adams (12 oczek). Dobrze w tym meczu zaprezentowała się również Elżbieta Skowrońska, która zanotowała na swoim koncie 11 punktów. Dąbrowianki muszą jednak popracować nad przyjęciem, które wyniosło odpowiednio 48% dokładnego i 26% idealnego.

Z pewnością wszystkie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej poczuły się po wygranej nad Pałacem nieco lepiej. Kibice z kolei mają nadzieję, że to początek lepszej passy ich ulubienic. Po drugiej stronie siatki staną natomiast mocne psychicznie rywalki. – Mecz w Polsce będzie dla nas trudny, ale wierzymy w siebie. Jestem pewna, że możemy go wygrać – zapowiedziała po pierwszym pojedynku Mira Golubović, kapitan Volero.

O tym, która drużyna wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko, przekonamy się już w środę wieczorem. Początek spotkania o godzinie 20:30 (transmisja w Polsacie Sport).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved