Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Kinga Kasprzak z drugim zwycięstwem

Chiny: Kinga Kasprzak z drugim zwycięstwem

fot. archiwum

W swoim drugim meczu w lidze chińskiej ze zwycięstwa mogła cieszyć się Kinga Kasprzak i jej Guohua Life Shanghai. Tym razem jednak obyło się bez tie-breaka. Polka po raz drugi pojawiła się na parkiecie i zagrała dobry mecz.

W pierwszym secie zespół z Szanghaju prowadził już 5:2, ale rywalki zdołały odrobić straty i wyjść dzięki dobrej grze blokiem na prowadzenie 12:9. Ekipa z Szanghaju wygrywała co prawda 16:14, ale dalsza część seta należała już do gospodyń, które wrzuciły wyższy bieg i wygrały tę partię. Trener Wang Jian po tym secie zdecydował się dokonać kilku zmian, wpuszczając m.in. Kingę Kasprzak. Gospodynie rozpoczęły co prawda dobrze kolejną partię, ale im dalej trwała, tym ich gra coraz bardziej się rozpadała. Nie pomagały nawet zmiany i w konsekwencji było w meczu 1:1.

W trzecim secie gra zespołu Kingi Kasprzak nie układała się początkowo po jego myśli, gospodyniom udało się wypracować kilka punktów przewagi. Trener robił jednak, co mógł, aby pomóc zespołowi i ostatecznie przyniosło to skutek w postaci ciężko wygranej partii. W kolejnej odsłonie zespoły także toczyły wyrównaną i zaciętą walkę. Górą była jednak siła Guohua Life Shanghai. Kinga Kasprzak weszła w drugim secie i została na boisku do końca meczu. Polka zapunktowała 12 razy. Na 13 posłanych do niej piłek polska skrzydłowa udanie zakończyła 10, do tego dorzuciła jeszcze dwa punktowe bloki. Liderkami w zespole okazały się Yang Jie (18 pkt.) i Heather Bown (16). Amerykanka zakończyła mecz ze 100% skuteczności w ataku.

Laishang Bank Shandong – Guohua Life Shanghai 1:3
(25:18, 16:25, 23:25, 21:25) 

źródło: cva.qq.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved