Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Słowackiej Federacji Siatkówki prezesem nadal Halanda

W Słowackiej Federacji Siatkówki prezesem nadal Halanda

fot. archiwum

W miniony weekend w słowackim Popradzie odbyła się konferencja, podczas której wybrano prezesa Słowackiej Federacji Siatkówki. Dzięki zdecydowanej większości głosów na stanowisku pozostał dotychczasowy prezes Ľubor Halanda.

W 10. konferencji Słowackiej Federacji Piłki Siatkowej udział wzięło 53 z 60 zaproszonych delegatów (88,33%). W głosowaniu tajnym Halanda otrzymał 50 głosów od delegatów, trzy były nieważne. Ľubor Halanda w Słowackiej Federacji Piłki Siatkowej działa od 6 listopada 2005 roku. Podobnie jak cztery lata temu, podczas 8. konferencji w Popradzie, był jedynym kandydatem na prezydenta federacji. – Cieszę się, że ponownie obejmę stanowisko prezydenta federacji, cieszy także zaufanie, które potwierdza bezwzględna większość głosów delegatów, chociaż nie miałem rywala. Wyniki głosowania sugerują, że pod moim kierownictwem pracowaliśmy dobrze i chcemy to kontynuować w następnej kadencji. Chcemy kontynuować tę wizję, ale także wprowadzić pewne zmiany. Przede wszystkim ważne dla nas jest to, abyśmy osiągali dobre rezultaty w przypadku wszystkich naszych reprezentacji, a także mogli pomóc w podnoszeniu poziomu siatkówki młodzieżowej oraz wsparciu zespołów ekstraligi i innych klubów słowackich rozgrywek siatkarskich – powiedział Ľubor Halanda.

Krótko po konferencji prezes Słowackiej Federacji Siatkówki wyruszył do Lozanny, aby wziąć udział w sesji dotyczącej przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. – Natychmiast musimy przejść od słów do czynów. W Lozannie będę reprezentować federację podczas negocjacji dotyczącej udziału w przyszłorocznej Lidze Światowej. Cieszymy się, że zwrócono się do nas z taką możliwością Zobaczymy, jak to będzie – kontynuował Halanda. Ostatecznie rozmowy przyniosły oczekiwane rezultaty i reprezentacja Słowacji znalazła się w grupie G tych elitarnych rozgrywek.

Jak podkreślił prezes Słowackiej Federacji Siatkówki, przed naszymi południowymi sąsiadami wyjątkowo ważny rok. – Za miesiąc czekają nas jeszcze kwalifikacje mężczyzn i kobiet do przyszłorocznych mistrzostw świata oraz przygotowania do mistrzostwa Europy juniorów, które organizujemy wspólnie z Czechami, więc przed nami dużo pracy – zakończył Ľubor Halanda.Podczas konferencji jako honorowych członków Słowackiej Federacji Piłki Siatkowej przyjęto Štefana Pipę i Jozefa Labudę. Podjęto także decyzję dotyczącą Rady Nadzorczej, w skład której weszli: przewodniczący Ľudovít Holec oraz członkowie: Pavol Gurega, Jozef Benčo, František Lipták i Michal Suchánek.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved