Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ozge Cemberci: Dobrze się do tego meczu przygotowałyśmy

Ozge Cemberci: Dobrze się do tego meczu przygotowałyśmy

fot. archiwum

Wicemistrzynie Polski przełamały nie najlepszą passę, pewnie wygrywając w Bydgoszczy. - To spotkanie było dla nas bardzo ważne. Zwyciężyłyśmy 3:0, co wpłynie korzystnie na nasze morale - cieszyła się po meczu Ozge Cemberci.

Do meczu z Pałacem dąbrowianki przystąpiły ze sporą presją. Srebrne medalistki poprzedniego sezonu, w aktualnym nie błyszczą i przed startem dziewiątej kolejki zajmowały dopiero siódme miejsce w tabeli, z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. – To spotkanie było dla nas bardzo ważne, ponieważ ostatnie mecze przegrałyśmy. Porażkę poniosłyśmy między innymi w Lidze Mistrzyń – przypomniała Ozge Cemberci. Teraz zwyciężyłyśmy 3:0, to wpłynie bardzo korzystnie na nasze morale przed ważnym pojedynkiem w środę, gdy zagramy przeciwko zespołowi z Zurychu – zaznaczyła rozgrywająca, która w barwach MKS-u występuje od miesiąca. – Ten wynik jest dla nas bardzo dobry, szczególnie dla mnie – to moje pierwsze zwycięstwo 3:0 z zespołem – cieszyła się siatkarka, doceniając doping kibiców zgromadzonych w bydgoskiej „Łuczniczce”. – Dziękuję każdemu z fanów, którzy przyszli na mecz.

Na wynik pojedynku w Bydgoszczy ogromny wpływ miały błędy własne. Problem ten dotknął obu zespołów, jednak gospodynie „podarowały” rywalkom w tym elemencie aż dwadzieścia cztery oczka, czyli niemal całego seta. – Popełniły wiele błędów, ale nam też przydarzyło się wiele prostych pomyłek. Oczekiwałam w tym meczu wyniku 3:1, choć udało nam się wygrać 3:0 – nie ukrywała zadowolenia rozgrywająca MKS-u. – Dobrze się do tego spotkania przygotowałyśmy. Przyjęłyśmy słuszną taktykę w bloku, przez co widać było, że przeciwniczkom nie atakowało się łatwo. Do tego dołączyłyśmy bardzo dobry atak, a nasze przyjęcie było perfekcyjne. A zatem był to dla nas łatwy mecz – analizowała Cemberci.

Jako jeden ze środków w walce z kryzysem dąbrowskiej drużyny przyjęto zmianę na stanowisku pierwszego trenera: Waldemara Kawkę zastąpił po porażce MKS-u z Beef Master Budowlanymi Łódź Włoch Nicola Negro. Pracowałam z nim trzy lata w kadrze narodowej Turcji, toteż znam go bardzo dobrze – przyznała Cemberci, wyjaśniając, że na ocenę współpracy nowego szkoleniowca z dąbrowskim zespołem jest jeszcze za wcześnie. – Przybył tutaj zaledwie dwa dni temu, więc nie pracowaliśmy wspólnie zbyt wiele. Ale Leszek (Rus – przyp. red.) też był dla nas bardzo dobrym trenerem i jak dotąd nasze treningi były prowadzone wzorowo – zapewniła Turczynka. – Teraz przyjechał Nico, a my będziemy kontynuować naszą pracę. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Mimo porażek i dalekiej od doskonałości dyspozycji, poprawy według Cemberci w żadnym stopniu nie wymaga atmosfera panująca w drużynie z Zagłębia. – Atmosfera w naszym zespole jest zawsze dobra, ale nie potrafimy tego pokazać na parkiecie. W meczu z Pałacem nam się to udało i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach się to nie zmieni.

Najbliższe starcie czeka dąbrowianki już w środę – na własnym terenie spróbują zrewanżować się szwajcarskiemu Volero Zurych za porażkę 1:3, poniesioną przed tygodniem. Na co będą stawiały zawodniczki MKS-u w tym pojedynku? – Po pierwsze: serwis, ponieważ w przeciwnym zespole jest wiele dobrych atakujących. Musimy powstrzymać je zagrywką. Do niej dołożymy blok i obronę. Później będziemy mogły myśleć o ataku – ale najpierw musimy zatrzymać rywalki – zapowiedziała Cemberci, odnosząc się także do rozgrywania sporej liczby spotkań na froncie krajowym i europejskim. – Oczywiście, jesteśmy zmęczone – jak każda zawodniczka na świecie, ponieważ należy do nas praca każdego dnia: podróże, wyjazdy do innych krajów, treningi, mecze. Ale tak wygląda nasze życie, więc bycie zmęczoną nie jest ważne – powiedziała turecka siatkarka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved