Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Nowa formuła World Grand Prix

Nowa formuła World Grand Prix

fot. archiwum

Od przyszłego sezonu reprezentacyjnego w rozgrywkach World Grand Prix obowiązywać będzie nowa formuła. 28 osiem zespołów podzielonych zostało na trzy szczeble. Gospodarzem turnieju finałowego drugiej kategorii będzie Polska.

28 zespołów podzielonych na trzy kategorie – to nowy pomysł światowej centrali siatkarskiej na przyszłoroczne rozgrywki World Grand Prix. Najniższy szczebel stanowi osiem zespołów, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kierunku wzięcia udziału w tych prestiżowych rozgrywkach, a które nie do końca mogły spełnić wysokie wymogi stawiane przez FIVB. W tej grupie znalazły się reprezentacje Algierii, Australii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Kazachstanu, Kenii i Meksyku. W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie 15-17 sierpnia 2014 r. w Bułgarii, poza gospodyniami wystąpią trzy najlepsze zespoły z rundy eliminacyjnej. Zwycięzca Final Four uzyska awans do szczebel wyżej w rozgrywkach World Grand Prix.

W kategorii drugiej, również ośmiozespołowej, znalazły się siatkarki Polski. Poza podopiecznymi Piotra Makowskiego na tym szczeblu rozgrywek rywalizować będą reprezentacje Argentyny, Belgii, Holandii, Kanady, Kuby, Peru i Portoryko. W Final Four, które na pewno rozegrane zostanie w Polsce, zmierzą się biało-czerwone i trzy najlepsze zespoły z fazy eliminacyjnej, a zwycięzca turnieju uzyska bezpośredni awans do Final Six World Grand Prix. Polki, mimo że mają zapewniony udział w Final Four, wezmą udział w trzech turniejach eliminacyjnych: w Peru (Belgia, Kanada, Peru, Polska), w Peru (Kuba, Polska, Portoryko, Peru) i w Holandii (Belgia, Holandia, Polska, Portoryko).

W najwyższej kategorii znalazło się dwanaście reprezentacji, przewodzących w rankingu FIVB. Są to: Brazylijki, Amerykanki, Japonki, Włoszki, Chinki, Rosjanki, Serbki, Dominikanki, Niemki, Koreanki, Turczynki i Tajlandki. Do Final Six, który odbędzie się w dniach 20-24 sierpnia 2014 r. w Brazylii lub w Japonii zagrają gospodarz i cztery najlepsze zespoły z najwyższego szczebla. Stawkę uzupełni zwycięzca Final Four drugiej kategorii. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved