Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Nasza gra i postawa podbudują morale

Maciej Pawliński: Nasza gra i postawa podbudują morale

fot. Joanna Skólimowska

Mimo porażki w meczu 8. kolejki PlusLigi stołeczni inżynierowie mieli powody do zadowolenia. - Inaczej jest, kiedy się przegrywa, grając fajnie, a inaczej, gdy nie pokazuje się nic na boisku. Na szczęście ten etap nam powoli mija - mówił Maciej Pawliński.

W rywalizacji z Jastrzębskim Węglem prowadziliście już 2:0, w czwartym i piątym secie mieliście szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czego zabrakło do postawienia kropki nad „i” i samego zwycięstwa?

Maciej Pawliński: No tak. Trudno powiedzieć, czego konkretnie zabrakło, być może trochę szczęścia, być może umiejętności. Te końcówki w czwartym i piątym secie były bardzo zacięte, często gdzieś decyduje jedna piłka. Być może w tych kluczowych momentach zadecydowało to doświadczenie zawodników Jastrzębskiego Węgla. Po naszej stronie na pewno czegoś zabrakło, jednak tak na gorąco trudno powiedzieć, czego dokładnie.

Zdobyty, w konfrontacji z pretendentem do walki o medale, jeden punkt podbuduje wasze morale?– Tak, mimo że mieliśmy szansę wygrać. Sam punkt też oczywiście jest ważny, ale nasze morale podbudują przede wszystkim nasza gra i postawa, które w tym meczu były całkiem niezłe.

W jakimś stopniu, przy pięciosetowym meczu, odczuwaliście trudy podróży i ostatniej rywalizacji w Challenge Cup?

– Wydaje mi się, że właśnie nie. W piątek, owszem, spędziliśmy cały dzień w podróży, po około dwunastu, czy nawet więcej, godzinach. Jednak nie będziemy na to zrzucać winy, bo nie czuliśmy się źle. Każdy z nas wytrzymał fizycznie cały mecz i po nikim nie było widać, żeby miał w kościach tę długą podróż.

Po ostatnich spotkaniach i nie najlepszych wynikach można więc powiedzieć, że powoli ta gra wkracza na właściwe tory?

– Z meczu na mecz rzeczywiście gramy coraz lepiej. Pewne zmiany, które wprowadził trener, powoli zaczynają funkcjonować. I wierzę, że wrócimy do tej swojej gry, bo już powoli wracamy do tego naszego stylu. Dlatego też myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie lepiej.

Z drugiej strony wasze ostatnie mecze na ligowym podwórku to rywalizacje z czołówką PlusLigi, co w pewnym stopniu może być wytłumaczeniem dla samych wyników.

– Owszem graliśmy z mocnymi zespołami, ale wiadomo, że przegraliśmy też z kilkoma drużynami przynajmniej teoretycznie mającymi być w naszym zasięgu. Jednak tutaj nie chodzi o to przeciw komu graliśmy, a raczej o styl w jakim przegrywaliśmy. Przegrywaliśmy bez walki, nie graliśmy najlepiej, to nie były dobre spotkania. Inaczej jest, kiedy się przegrywa, grając fajnie, a inaczej, gdy nie pokazuje się nic na boisku. Na szczęście ten etap nam powoli mija i gramy coraz lepiej.

Trudno indywidualnie oceniać kolegów z zespołu, jednak ta zmiana stylu gry zbiegła się ze zmianą rozgrywającego z Pawła Woickiego na Juraja Zat’ko. To efekt nabierania zgrania z nowym rozgrywającym, który do zespołu dołączył jednak później?

– Na pewno nie bez znaczenia było zgrywanie się z Jurajem, tak naprawdę zanim Paweł od nas odszedł, Juraj nie miał zbyt wielu okazji do zgrywania się z tą teoretycznie pierwszą szóstką. Nie za dużo trenował w tym ustawieniu. Mieliśmy więc na początku trochę problemów, szczególnie na środku siatki, bo wiadomo, że to jest bardzo specyficzna pozycja i wymaga czasu, żeby się zgrać. Ale tak jak wspomniałem, wygląda to coraz lepiej.

Teraz przed wami spotkania z dolną częścią tabeli, tam nie będzie miejsca na potknięcia. W konfrontacji z Transferem Bydgoszcz to wy będziecie faworytem. Teoretycznie więc powinniście tym razem zdobyć komplet oczek?

Nie możemy sobie przed żadnym meczem dopisywać kompletu punktów, bo nie jesteśmy tak dobrym zespołem, aby mieć tę pewność. Ale to będzie dla nas mega ważny mecz, za tzw. sześć punktów. Dodatkowo gramy u siebie, więc tam trzeba będzie pokazać swoją wyższość, bo to jest przedostatni mecz, który tak naprawdę podsumuje tę rundę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved