Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mirosław Przedpełski: Gromadzimy osobny budżet

Mirosław Przedpełski: Gromadzimy osobny budżet

fot. archiwum

Brakuje szesnastu milionów złotych do organizacji mistrzostw świata - to jeden z najgłośniejszych cytatów ostatnich miesięcy w polskim sporcie. Mirosław Przedpełski w Magazynie Siatkarskim Polska 2014 szczegółowo tłumaczył, co tak naprawdę miał na myśli.

– Na komisji wypowiedziałem się trochę nerwowo, ale to był taki szczególny czas. Byłem zmęczony, tuż po powrocie z Japonii, w kraju od razu wpadłem w wir wydarzeń: komisja sejmowa, zmiana ministra – kreślił tło wydarzeń sprzed tygodnia Mirosław Przedpełski. – Nie spodziewałem się, że moje słowa wywołają prawdziwe tsunami, a chodziło mi o apel do władz państwowych o zaangażowanie w organizację mistrzostw świata – wyjaśnił szef PZPS-u.

38 milionów 618 tysięcy złotych

Intencje szefa polskiej siatkówki wyjaśniali już wcześniej jego współpracownicy. Wątpliwości jednak pozostały: skąd nagle te szesnaście milionów, skoro budżet imprezy i tak jest bardzo duży? – Przede wszystkim nie nagle, bo rozmowy z władzami państwowymi trwają od bardzo dawna. Poza tym mówimy o 16 milionach od państwa za promocję Polski do dwustu krajów świata – podkreślił prezes Przedpełski.Od kilku dni w mediach pojawiały się jednak wyliczenia, które stawiały duży znak zapytania przy zasadności oczekiwań związku. W końcu FIVB wspiera organizację turnieju kwotą 20 milionów złotych, miasta gospodarze w sumie przeznaczają 39 milionów, a budżet całej imprezy to… 38 milionów 618 tysięcy złotych. Po co więc kolejne 16 milionów?!

Budżet na sam turniej i na to, co przed nim

– Musimy precyzyjnie rozdzielić dwie sprawy: budżet samego turnieju to jedno, a wszystko to, co przed i dokoła to drugie. Na organizację samych zawodów sportowych te 38 milionów nam wystarczy – zapewnił Przedpełski. – Ale chcemy przecież jeszcze zrealizować mnóstwo innych projektów: imprezy promocyjne, turnieje dla dzieci, wystrój i przygotowanie miast, uroczystość losowania, objazd trofeum po Polsce, inaugurację i mecz otwarcia na Stadionie Narodowym, reklama imprezy w mediach, akcje społeczne popularyzujące siatkówkę. Mnóstwo przedsięwzięć, z których spora część jest deficytowa; i na to gromadzimy osobny budżet – wyjaśnił prezes polskiego związku.

Więcej przeczytasz na stronie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved