Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ivana Plchotová: Traktuję Polskę tak samo jak Czechy

Ivana Plchotová: Traktuję Polskę tak samo jak Czechy

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Polskiego Cukru Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna po pięciosetowym boju musiały uznać wyższość łodzianek. - Zabrakło nam trochę szczęścia - mówiła po meczu środkowa zespołu z Małopolski, Ivana Plchotova.

Dlaczego pomimo dwóch bardzo dobrych setów z waszej strony nie udało się jednak tego meczu wygrać?

Ivana Plchotová: – Nie widziałam jeszcze statystyk, dlatego trudno mi odpowiedzieć. Tak na gorąco wydaje mi się, że po obu stronach było dużo błędów. Właściwie we wszystkich elementach: w przyjęciu, rozegraniu, w ataku… Dlatego trudno mi dokładnie powiedzieć, co zadecydowało o porażce. Zabrakło nam też trochę szczęścia. Goniłyśmy wynik, było już 9:10, potem z 11:14 zrobiło się 13:14, a mimo to nie udało się wygrać.

Jak czujesz się po powrocie do Muszyny, po czterech latach spędzonych w innych klubach? Czy po tych kilku sezonach rozegranych w Polsce coś jeszcze jest cię w stanie zaskoczyć?– Bardzo dobrze się tu czuję, dziękuję za to pytanie. Zaskoczyć? Raczej nie. Traktuję Polskę tak samo jak Czechy i dlatego myślę, że już nic tak bardzo mnie tu nie dziwi.

Co zmieniło się w zespole od czasu, kiedy go opuściłaś?

– Dużo się pozmieniało. Pojawiło się wiele młodych siatkarek. Tylko ja jestem z zagranicy, choć to akurat pozostało niezmienne. Ale ze względu na to, że średnia wieku jest niższa, to troszkę inaczej się też pracuje.

Teraz czeka was trudny mecz w Bydgoszczy i spotkanie u siebie z Legionovią Legionowo. Rywalki na pewno są w waszym „zasięgu”, a punkty będą niezwykle cenne.

– Na pewno będziemy się bardzo mobilizować. Każdy punkt jest nam potrzebny. Dzisiaj miałyśmy ogromną nadzieję, że uda nam się zdobyć więcej niż ten jeden punkt. Niestety to się nie udało. Wierzę, że wynik następnego meczu będzie już dla nas korzystny, musi być.

Oprócz ligowych rozgrywek zespół z Muszyny występuje w Pucharze CEV. Czy nie przeszkadza to w przygotowaniach do kolejnych spotkań ORLEN Ligi?

– Na razie tego nie odczułam, ponieważ w tym miesiącu nie grałyśmy zbyt wielu meczów pucharowych. Teraz będziemy grały jeden na wyjeździe i jeden u siebie, ale nie sądzę, aby to był dla nas jakiś duży problem.

Jak sama powiedziałaś, jesteś jedyną zagraniczną siatkarką w drużynie. Jak dogadujesz się z koleżankami?

– Czuję się bardzo dobrze, bo dziewczyny są bardzo miłe. Na szczęście rozumiem już język polski, powiedzieć też coś umiem, także nie ma żadnych problemów z komunikacją.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved