Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Budowlani zwycięscy wracają z Murowanej Gośliny

I liga K: Budowlani zwycięscy wracają z Murowanej Gośliny

fot. archiwum

W pojedynku sąsiadów w tabeli zaplecza ORLEN Ligi górą były torunianki. Podopieczne Mariusza Soi zaskakująco łatwo poradziły sobie z Klubem Sportowym z Murowanej Gośliny, wygrywając w trzech setach.

Konfrontacja pomiędzy zespołem numer 5 i 6 I ligi kobiet nie miała zbyt długiej historii. O ile w pierwszej partii można było mówić o w miarę wyrównanej walce, to dwie kolejne odsłony meczu prowadzone były pod dyktando ekipy z Torunia. – Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody. W pierwszym secie po obu stronach siatki prowadzona była jeszcze przepychanka, ale drugi i trzeci set to już nasza dominacja – powiedział po meczu Mariusz Soja, trener siatkarek Budowlanych Toruń, które otworzyły drugą odsłonę meczu od stanu 9:1, konsekwentnie powiększając przewagę i zwyciężając 25:11. – Nie było to spowodowane słabszą dyspozycją miejscowych, po prostu moje dziewczyny zagrały konsekwentną siatkówką, odrzucając rywalki od siatki. To ustawiło to spotkanie i sprawiło, że straciliśmy w tym meczu tak mało oczek – dodał trener torunianek.

Mariusz Soja bardzo chwalił swoje podopieczne. – Cały zespół rozegrał bardzo dobre zawody, dlatego trudno kogokolwiek specjalnie wyróżnić, bo na wyróżnienie zasługują wszystkie zawodniczki. Zdaniem sędziów i miejscowej publiczności najwartościowszą siatkarką zawodów została nasza rozgrywająca, Marlena Pleśnierowicz, ale tak naprawdę wszystkie dziewczyny pokazały, że jesteśmy drużyną, bacznie przyczyniając się do zwycięstwa za trzy punkty – tłumaczył trener Soja. – Goślinianki mogły być zaskoczone tak dobrą postawą mojego zespołu. Nas cieszy wygrana 3:0 i trzy punkty zdobyte w Murowanej Goślinie. Udało nam się być dostatecznie drużyną zdeterminowana, która nie pozwoliła miejscowym rozwinąć skrzydeł. Dobrze wiemy, że jak goślinianki rozwiną skrzydła, wówczas są zespołem bardzo groźnym – zakończył szkoleniowiec Budowlanych Toruń.

KS Murowana Goślina – TKS-T Budowlani Budlex Toruń 0:3
20:25, 11:25, 16:25)Składy zespołów:
KS Murowana G.: Baran, Bekas, Stroiwąs, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Wałęsiak (libero) oraz Jaroszewicz i Galant
Budowlani: Brzóska, Szulc, Głowiak, Pleśnierowicz, Lewandowska, Tomczak, Łozowska, Sobczak, Ryzner, Kolanowska (libero) Szczygioł i Nowakowska

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved