Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Alison i Emanuel rozdzielają się

Alison i Emanuel rozdzielają się

fot. archiwum

Alison Cerutti i Emanuel Rego, Brazylijczycy tworzący jedną z najbardziej utytułowanych par w historii siatkówki plażowej, zdobywcy srebrnego medalu w ostatnich igrzyskach olimpijskich w Londynie kończą współpracę.

Propozycja ta wyszła od Alisona. – Wyjaśniłem Emanuelowi, że jestem w ciągłych rozjazdach od siedmiu lat, więc teraz chciałbym trochę więcej czasu spędzić z rodziną, co doskonale zrozumiał. To ojciec, przyjaciel, brat – ktoś, od kogo wiele się nauczyłem i kogo bardzo szanuję. Cieszę się, że w naszym przypadku współpraca nie kończy się walką, lecz porozumieniem – powiedział młodszy Brazylijczyk.

– Graliśmy ze sobą przez cztery wspaniałe lata. Wygrywaliśmy wielokrotnie, ale trzeba przyznać, że był to dla nas bardzo intensywny czas. Rozpoczynając cykl przygotowawczy do Londynu, potrzebowałem kogoś, kto będzie mnie motywował i dodawał energii. Dzięki Alisonowi i jego witalności stworzyliśmy duet zwycięzców. Osiągnęliśmy nasze cele i zobaczyliśmy rezultaty naszej pracy, oddania, poświęcenia i treningu – podsumował współpracę weteran siatkówki plażowej, dziękując także rodzinom za wyrozumiałość, sponsorom i kibicom za wsparcie oraz zaufanie.

Emanuel i Alison swoją wspólną przygodę na piasku rozpoczęli w 2010 roku. Połączenie doświadczenia z młodością – Emanuel miał wówczas 37 lat,  Alison natomiast 24 – okazało się strzałem w dziesiątkę. Trzyletnia współpraca zaowocowała ośmioma zwycięstwami, ośmioma srebrnymi krążkami oraz sześcioma brązowymi medalami. Wśród nich znalazły się najcenniejsze trofea – srebro w igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz złoto w mistrzostwach świata w Rzymie. Swój ostatni wspólny mecz rozegrają w San Jose w ramach Circuito Banco do Brazil Open.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved