Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rachael Adams: W naszej grze jest wiele wzlotów i upadków

Rachael Adams: W naszej grze jest wiele wzlotów i upadków

fot. archiwum

Kibice Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza spodziewali się po meczu swoich ulubienic z Volero Zurych zupełnie innego wyniku. Szwajcarski zespół w meczu 3. kolejki grupy F Ligi Mistrzyń pokonał we własnej hali wicemistrzynie Polski 3:1 i przeskoczył je w tabeli.

Kilka dni przed spotkaniem z MKS-em do ekipy Volero Zurych dołączyły dwie klasowe siatkarki. Na pozycji libero, w miejsce Japonki Yuko Sano, zakontraktowano Serbkę Silviję Popović. Wzmocniono również rozegranie, pozyskując reprezentantkę USA – Courtney Thompson. Jednak gwiazdą tego pojedynku okazała się Kenia Carcasés Opón, która zdobyła aż 26 punktów. Nie można również zapomnieć o Olesi Rychliuk, która zanotowała na swoim koncie 20 oczek.

Po meczu II trener Volero, Timo Lippuner, mówił między innymi o dużej presji, która ciążyła na zespole i o radości z wygranej. – Niemniej jednak musimy poprawić naszą grę przed kolejnymi meczami. Według mnie wejście na boisko Inès Granvorki pomogło drużynie ustabilizować grę. Bardzo mnie cieszy, że jest to również kluczowa zawodniczka naszej kadry narodowej – dodał.

Kapitan ekipy z Zurychu, Mira Golubović, przyznała, że rewanż w Polsce będzie bardzo trudny, ale zespół przyjedzie z wiarą we własne siły i zwycięstwo. – Chcemy osiągać nasze cele i to zwycięstwo było ważnym krokiem do realizacji tej misji. Musimy wygrywać takie spotkania, jeśli chcemy zająć drugie miejsce w grupie.Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza nie mogą pochwalić się takimi statystykami punktowymi jak rywalki. Katarzyna Zaroślińska zanotowała na swoim koncie jedynie 12 oczek, zaś Rachael Adams o dwa mniej. Amerykanka na konferencji prasowej tak mówiła o przyczynach porażki: – Jak mogliście zobaczyć na tablicy wyników, w naszej grze jest wiele wzlotów i upadków. Wciąż szukamy swojego rytmu gry. Z tego powodu popełniłyśmy w tym meczu tak dużo błędów.

Po tej porażce ekipa wicemistrzyń Polski spadła w tabeli grupy F z drugiej na trzecią pozycję i wyprzedza Stiintę Bacau tylko jednym punktem.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved