Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jakub Bednaruk: Widziałem frustrację u Fontelesa i Marshalla

Jakub Bednaruk: Widziałem frustrację u Fontelesa i Marshalla

fot. Cezary Makarewicz

- Od kilku miesięcy nie widziałem tak dobrej gry mojej drużyny. Pierwszego seta przegraliśmy, bo Turcy lepiej serwowali, za to w końcówce drugiego zachowaliśmy się znakomicie - mówi o porażce 1:3 w Stambule trener Politechniki Jakub Bednaruk.

– Przez pół meczu graliśmy prawie doskonale – opisuje czwartkowe spotkanie na łamach Gazety Wyborczej Bednaruk. – Drugi set był najlepszy w tym sezonie w naszym wykonaniu. Od kilku miesięcy nie widziałem tak dobrej gry mojej drużyny – podkreślał trener warszawian. – Pierwszego seta przegraliśmy, bo Turcy lepiej serwowali – relacjonuje trener. – Za to w końcówce drugiego zachowaliśmy się znakomicie. Asem partię zakończył Mateusz Sacharewicz. Trochę przeszkadzali nam sędziowie, ale generalnie prowadzili mecz bez zarzutu. Dostałem nawet czerwoną kartkę, bo widocznie głównemu arbitrowi brakowało poczucia humoru – mówi Bednaruk.

– W czwartym secie Fenerbahce nas złamało. Co prawda potrafimy atakować, choć może nie tak wysoko, ale Turcy posłali łącznie 11 asów, my oddaliśmy jeszcze siedem piłek, czyli prawie 20 punktów. Do zawodników mam pretensje za słabe przyjęcie floatów, bo nie za bomby Fontelesa, Marshalla czy Ivana Miljkovicia, którzy regularnie strzelali po 115 km/godz. – komentuje trener Politechniki. – Wtedy kompletnie rozkleiliśmy się, bo straciliśmy szansę na awans i musiałem wprowadzić rezerwowych. Musimy walczyć jednak do końca. O to mam największe pretensje, dlatego wyciągnę konsekwencje wobec zawodników – dodaje.

– Fenerbahce nas nie zlekceważyło. Turcy wyszli w najsilniejszym składzie. Po tym poznaje się klasę drużyny i trenera. Zagrali na maksymalnym poziomie. Widziałem momentami frustrację u Fontelesa i Marshalla, bo się im postawiliśmy. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy.*Cały wywiad Krzysztofa Zaborowskiego na www.warszawa.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved