Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Przede mną jeszcze sporo pracy

Grzegorz Kosok: Przede mną jeszcze sporo pracy

fot. archiwum

- Zawsze chcemy wygrać, ale to jest fakt, że do meczów ze Skrą czy z ZAKSĄ drużyna koncentruje się w inny sposób niż do spotkań z ekipami z dołu tabeli - przyznaje środkowy Resovii Rzeszów, Grzegorz Kosok. W sobotę rzeszowianie zagrają z gdańskim Treflem.

W tym sezonie nie miałeś zbyt wielu okazji do występów. Tymczasem w środę wyszedłeś w podstawowym składzie na mecz z wicemistrzem Polski. I nie zawiodłeś.

Grzegorz Kosok:Mój występ w meczu z ZAKSĄ spowodowany był tym, że Piotrek Nowakowski odczuwa lekki ból w plecach. Trenerzy woleli, żeby ten ból się nie zwiększył, dlatego postawili na mnie. Dostałem szansę i myślę, że spisałem się na tyle dobrze, że mój występ można zaliczyć na plus. Aczkolwiek ja widzę jeszcze sporo rzeczy, nad którymi muszę popracować. Chociażby zanotowałem tylko jeden blok. Dlatego jeszcze przede mną sporo pracy i walka o miejsce w składzie, bo jak dotąd cała czwórka środkowych spisuje się świetnie i na treningach trzeba się naprawdę mocno starać.

Prawdziwą siłę pokazywaliście w końcówkach setów, gdy ZAKSA nie miała praktycznie nic do powiedzenia.Świadczy to o tym, że idziemy w dobrą stronę. Ale przydałoby się jeszcze dołożyć do tego lepsze początki setów, żeby już wszystko było tak, jak należy. Ja wiem, że to jest widowiskowe dla kibiców, gdy w końcówkach odrabiamy straty i wygrywamy, ale my wolelibyśmy grać na wysokim poziomie od pierwszej piłki w każdym secie. Zresztą trener i cały sztab szkoleniowy mówią nam, co zrobić, by tak właśnie było, a my nad tym pracujemy.

W sobotę zmierzycie się z rywalem z innej półki. W konfrontacji z Lotosem Treflem Gdańsk będziecie zdecydowanym faworytem.

Na pewno, ale na boisku wszystko się może zdarzyć. Trzeba się skoncentrować na maksa. Nie można podejść do tego spotkania w ten sposób, że już go wygraliśmy. Właśnie wtedy gra się ciężko, bo w tej lidze jest sporo drużyn, które mogą sprawić trudności. Mam nadzieję, że do tych meczów z teoretycznie słabszymi rywalami będziemy podchodzili jak do tego z ZAKSĄ, skoncentrowani na sto procent i każdy będzie dawał z siebie wszystko.

Cały wywiad Grzegorza Tomaszewskiego w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved