Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sidão: Musimy znaleźć jakiś sposób na Rosjan

Sidão: Musimy znaleźć jakiś sposób na Rosjan

fot. archiwum

Podczas niedawno zakończonego Pucharu Wielkich Mistrzów Brazylijczycy kolejny raz przegrali z Rosjanami, chociaż byli blisko zwycięstwa 3:0. - Musimy znaleźć na nich jakiś sposób - mówił brazylijski środkowy, Sidão.

Brazylijscy siatkarze nie szczędzą pochwał reprezentantom Sbornej, którym ulegli nie tylko podczas tegorocznego Pucharu Wielkich Mistrzów, ale także w finale igrzysk olimpijskich i Ligi Światowej. – Rosjanie mają bardzo dobrze wyszkolony zespół. Mimo że tylko siedmiu graczy jest tymi teoretycznie podstawowymi, to oni mają cały „bank” siatkarzy. Posiadają bardzo szeroką ławkę, tam każdy zawodnik w każdej chwili jest gotowy wejść na boisko i zagrać znakomicie – komplementował rywali Lucas. Oni mają niesamowitą grupę, mają do siebie zaufanie, a to się bardzo liczy – wtórował mu kolega ze środka siatki, Sidão.

Podczas Pucharu Wielkich Mistrzów po dwóch partiach Canarinhos wygrywali już 2:0. Wtedy Andriej Woronkow desygnował do gry drugi skład, co całkowicie zmieniło obraz meczu, a Rosjanie zwyciężyli 3:2. Brazylijski środkowy przyznał, że ta zmiana zawodników nieco ich zaskoczyła. – Bardzo dobrze radziliśmy sobie w pierwszych dwóch setach. Potem rosyjski szkoleniowiec całkowicie zmienił drużynę, zawodnicy wyszli na boisko z dużo większą siłą – mówił wicemistrz olimpijski. Z nutą rozczarowania wypowiadał się także drugi środkowy, Sidão. – Znowu wygrywaliśmy 2:0, a przegraliśmy 2:3. Musimy pracować, zastanowić się, co możemy zrobić, żeby ich pokonać, bo wiemy, że oni mają wyjątkowych zawodników, z którymi naprawdę bardzo ciężko wygrać – mówił Brazylijczyk.

Lucas dodał jednak, że jego zespół nie przegrał z byle kim, bo Rosjanie są teraz najbardziej utytułowanym zespołem na świecie. – Przegraliśmy z drużyną, która wygrała wszystko. Aktualny mistrz olimpijski, zwycięzca Ligi Światowej, zespół, z którym dwa razy spotkaliśmy się w finale wielkich imprez. Już nie raz pokazali, że potrafią grać w siatkówkę – komentował reprezentant Kanarkowych.Drugi z brazylijskich graczy zaznaczył, że jego zespół nie spuszcza głów i zrobi wszystko, aby pokonać siatkarzy Sbornej. – Musimy znaleźć na nich jakiś sposób. Będziemy trenować, żeby móc wreszcie z nimi wygrać – zakończył zdecydowanie Sidão.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved