Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: To będzie taka prawdziwa kadra

Małgorzata Glinka-Mogentale: To będzie taka prawdziwa kadra

fot. archiwum

Wczoraj całą Polskę obiegła wiadomość o powrocie Małgorzaty Glinki-Mogentale do reprezentacji. - Po macierzyństwie był pierwszy powrót do kadry, teraz jest drugi. Jeszcze mnie potrzebują, jeszcze mogę pomóc i cieszę się z tego - przyznała zainteresowana.

W styczniu nasza żeńska reprezentacja stoczy w Łodzi bój o kwalifikację do mistrzostw świata. Jej rywalkami będą zespoły Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Faworytkami turnieju są Belgijki. – Jedziemy z nadziejami, że zakwalifikujemy się do mistrzostw świata, nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej. Miejmy nadzieję, że wszystko tak się ułoży, iż decydujący mecz przyjdzie nam rozegrać z Belgią i będzie to wspaniałe widowisko – przyznała w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Małgorzata Glinka-Mogentale.

Zawodniczka podkreśla, że teraz będzie to prawdziwa reprezentacja, złożona z najsilniejszych i najlepszych w obecnej chwili siatkarek. – Będą wszystkie dziewczyny, które powoła trener Makowski i myślę, że będzie to obecnie najsilniejszy skład reprezentacji Polski, stworzony przez dziewczyny w najwyższej obecnie formie. Taka prawdziwa kadra – dodała Glinka. – Liczyłam na wszystkie koleżanki, a one z kolei na mnie. Wydaje mi się, że mamy wspólny cel do osiągnięcia i każda do tego powinna podejść profesjonalnie – zakończyła siatkarka.

* Z zawodniczką rozmawiał Piotr Baranowski (Przegląd Sportowy)źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved