Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jozef Piovarci wraca do reprezentacji Słowacji

Jozef Piovarci wraca do reprezentacji Słowacji

fot. archiwum

Świetna gra w barwach Cerrad Czarnych Radom i znakomite statystyki sprawiły, że Jozef Piovarci wraca do reprezentacji Słowacji. Do klubu trafiło właśnie powołanie od selekcjonera narodowego zespołu - Flavio Gulinelliego.

Siatkarz, który przed obecnym sezonem trafił do Radomia z belgijskiego Lennika, szybko stał się jednym z najjaśniejszych punktów drużyny Roberta Prygla. Niezwykle żywiołowy zawodnik jest jednym z kreatorów doskonałej atmosfery w zespole Czarnych. Nie gorzej mu się wiedzie na boisku. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepiej blokujących zawodników PlusLigi, jak również jest liderem klasyfikacji skuteczności bloku wśród siatkarzy najwyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo dobra gra nie umknęła uwadze nowego szkoleniowca narodowej reprezentacji Słowacji – Flavio Gulinelliego, który postanowił powołać zawodnika „wojskowych” do kadry, która na początku stycznia walczyć będzie o przepustkę do mistrzostw świata 2014.

20 grudnia Słowacy spotkają się na zgrupowaniu w Popradzie. 24 grudnia rozjadą się do rodzinnych domów na święta Bożego Narodzenia. Przerwa nie potrwa jednak zbyt długo, bowiem już dwa dni później podopieczni Flavio Gulinelliego powrócą do Popradu na drugą część przygotowań (w tym towarzyskie spotkania z Czechami). Od 3 do 5 stycznia Słowacy będą natomiast gospodarzami turnieju eliminacyjnego do światowego czempionatu, który rozegrany zostanie w Polsce.

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved