Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tereza Matuszkova-Rossi dołączy do zespołu z Muszyny?

Tereza Matuszkova-Rossi dołączy do zespołu z Muszyny?

fot. pro-evolution.cz

Wiele wskazuje na to, że w tym tygodniu treningi z zespołem Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyna rozpocznie Tereza Matuszkova-Rossi. Reprezentantka Czech występowała w polskiej ekstraklasie w sezonie 2006/2007.

Jeszcze w okresie zbrojeń zespół z Muszyny przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Pozbawiona gwiazd drużyna Bogdana Serwińskiego budowana była powoli i nie bez trudu. Z powodu problemów organizacyjnych, o których szeroko rozpisywała się prasa, w Dolinie Popradu udało się zakontraktować jedenaście zawodniczek, opierając młody skład „mineralnych” na doświadczeniu takich siatkarek jak: Aleksandra Jagieło, Paulina Maj, Magdalena Mazurek czy Ivana Plchotova. Jeszcze przed startem rozgrywek ligowych władze klubu podkreślały, że do Muszyny mogą dołączyć jeszcze zawodniczki z zagranicy.

Teraz, gdy runda zasadnicza ORLEN Ligi jest niemal na półmetku, a okienko transferowe powoli się zamyka, trzecia drużyna minionego sezonu doszła do porozumienia z czeską skrzydłową Terezą Matuszkovą-Rossi. Trzydziestodwuletnia zawodniczka jest doskonale znana kibicom znad Wisły. W sezonie 2006/2007 wraz z Magdaleną Mazurek, występująca wówczas pod panieńskim nazwiskiem Godos, broniła barw SSK Winiar Kalisz, z którymi sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Po opuszczeniu polskiej ekstraklasy Matuszkova przeniosła się do Włoch, gdzie po wyjściu za mąż grała w zespołach Roma Pallavolo, Yamamay Busto Arsizio, Pallavolo Villanterio i Volley Modena. Reprezentantka Czech miała również epizod w lidze koreańskiej, a w zeszłym sezonie po zakończeniu przygody w Italii występowała w Besiktasie Stambuł wraz z przymierzaną do Atomu Trefla Gabrielą Koewą.

Matuszkova-Rossi rozmowy z klubem z Muszyny prowadziła jeszcze latem, jednak wówczas strony nie doszły do porozumienia. Trzydziestodwulatka będzie drugą Czeszką grającą w tym sezonie w zespole Bogdana Serwińskiego. Przypomnijmy, że nad Popradem występuje reprezentacyjna koleżanka Matuszkovej-Rossi, Ivana Plchotova. Nowy nabytek muszynianek ma się zameldować w tym tygodniu. Najprawdopodobniej zawodniczka powinna pojawić się w składzie Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyna w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Wiemy jednak, że kuszą ją również kluby azerskie…źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved