Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Samuel Tuia: Klub chce, żeby każdy czuł się dobrze w drużynie

Samuel Tuia: Klub chce, żeby każdy czuł się dobrze w drużynie

fot. Joanna Skólimowska

PGE Skra Bełchatów pokonała gdański LOTOS Trefl 3:0. Jednym z wyróżniających się zawodników na boisku był Samuel Tuia. Francuski skrzydłowy podkreślił, że wpływ na jego grę ma też dobra postawa kolegów z drużyny.

Gratulacje za wygranie meczu. Kontrakt z PGE Skrą Bełchatów to nie twoja pierwsza przygoda w PlusLidze, ponieważ zaczęła się ona w Olsztynie. Potem wyjechałeś do Rosji. Zaobserwowałeś zmiany, jakie przeszła nasza ekstraklasa? Parę lat temu prawie każde spotkanie wygrywała czołówka, teraz nawet zespół będący niżej w tabeli wygrywa z liderem.

Samuel Tuia:Nie wiem czy przez ten okres, kiedy grałem w Rosji, zaszła aż tak duża zmiana w PlusLidze. Dla mnie sezon spędzony w Olsztynie był słaby, zawodnicy grający ze mną w Skrze Bełchatów są o wiele lepsi niż ci, z którymi występowałem w Olsztynie. Dzięki temu gra mi się łatwiej. Myślę, że PlusLiga utrzymuje ten swój wysoki poziom cały czas.

O Superlidze rosyjskiej mówi się, że to trudny teren do życia i grania, ponieważ liga jest bardzo wymagająca. Odniosłeś takie samo wrażenie podczas pobytu w Rosji?Dla mnie było to idealne miejsce. Lubię ich mentalność, lecz prawdą jest, że treningi są bardzo ciężkie, ale z takim podejściem jakie mają oni zdobywa się laury. Lubię pracować i spędzać czas z kolegami z drużyny. To scala drużynę.

Jak wygląda współpraca z trenerem Falascą? Jest młodym trenerem. Czy wasze relacje na linii zawodnik – trener są bardziej partnerskie?

Nie. Dla mnie trener to mój przyjaciel. Jest co prawda młody, ale dla mnie jest doświadczony, ponieważ wie jak rozmawiać, pracować. On to wszystko rozumie, bo był rozgrywającym.

Jesteś jak do tej pory zadowolony ze swoich występów w Skrze?

Tak. Staramy się grać jak najlepiej, żeby zagrać w fazie play-off. Każdy musi dobrze grać, żeby myśleć o fazie play-off.

Wielu zawodników podkreśla świetną organizację w Skrze, mówi się, że to bardzo profesjonalny klub. Podzielasz tę opinię?

– Pierwszy raz w karierze mam dobre relacje z każdym pracującym w Skrze – prezesem, zawodnikami. Mogę z nimi porozmawiać jak z przyjaciółmi. Klub chce, żeby każdy zawodnik dobrze czuł się w drużynie, a to świetnie o nim świadczy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved