Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale powiedziała „tak” kadrze

Małgorzata Glinka-Mogentale powiedziała „tak” kadrze

fot. archiwum

Wiele było spekulacji na temat ewentualnego powrotu Małgorzaty Glinki-Mogentale do reprezentacji Polski siatkarek. Zawodniczkę Chemika gorąco namawiał do tego prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. Na rozmowy do Polic przyjechał trener kadry, Piotr Makowski.

Tak. Wracam do kadry – powiedziała utytułowana polska siatkarka – donosi oficjalna strona beniaminka ORLEN Ligi. To niewątpliwie wspaniała wiadomość dla wszystkich sympatyków siatkówki w Polsce. Po niezbyt udanych ostatnich występach naszej reprezentacji na różnych ważnych turniejach i imprezach jest nadzieja, że Małgorzata Glinka-Mogentale poprowadzi biało-czerwone do zwycięstwa w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, w którym rywalkami będą zespoły Szwajcarii, Hiszpanii i Belgii. Siatkarki tej ostatniej drużyny to aktualne brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw Europy i one są najpoważniejszymi rywalkami Polek.

Na pewno jedziemy z nadziejami, że zakwalifikujemy się do mistrzostw świata, nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej. Będziemy nad tym pracować – stwierdziła Małgorzata Glinka-Mogentale, która we wcześniejszych rozmowach dotyczących ewentualnej gry w kadrze zastrzegała konsekwentnie, że sama turnieju nie wygra, a ewentualną zgodę na powrót do kardy uzależnia m.in. od tego, które zawodniczki, oprócz niej samej, znajdą się w reprezentacji. – To będzie prawdziwa reprezentacja – powiedziała. – Znajdą się w niej aktualnie najlepsze nasze siatkarki. Także z naszej drużyny. Ja liczyłam na nie, a one z kolei na mnie. Wydaje mi się, że mamy wspólny cel do osiągnięcia i każdy do tego powinien podejść profesjonalnie. Do 13 grudnia trener Piotr Makowski musi podać nazwiska 22 siatkarek, które ewentualnie wystąpią na turnieju w Łodzi.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved