Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Z czasem będziemy coraz lepsi

Fabian Drzyzga: Z czasem będziemy coraz lepsi

fot. Joanna Skólimowska

- Nasze nastawienie do każdego meczu jest w miarę dobre. Może to nie jest koncentracja na 120 czy 130 procent, ale wystarczy, żeby zdobywać trzy punkty. Z ZAKSĄ będziemy zmobilizowani na maksa - mówi przed środowym meczem Fabian Drzyzga.

Aktualny lider PlusLigi, Resovia Rzeszów, awansem rozegra mecz 11. kolejki z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Środowy rywal rzeszowian to aktualny wicelider tabeli. – To jest dobra, poukładana drużyna. Mają bardzo dobrego rozgrywającego, który układa im grę. Musi u nich zagrać kilka elementów, bez których potem nie funkcjonują. Zresztą tak, jak każda drużyna. Tylko, że nasz trener, jak coś nie wyjdzie, może sobie pozwolić na zmiany. U nich takiego komfortu nie ma. I gdy im jakiś jeden trybik nie zadziała, to jest wtedy na nasz plus – mówi rozgrywający Resovii, Fabian Drzyzga. Dla niego środowy mecz będzie dodatkową rywalizacją z Pawłem Zagumnym. Rozgrywający ZAKSY ma ogromne doświadczenie i wiele sukcesów z reprezentacją Polski, w której Drzyzga stawia pierwsze kroki. – Myślę, że Paweł jest najlepszym rozgrywającym w Polsce, ale nie nastawiam się na ten mecz jakoś specjalnie i nie napinam, żeby z nim wygrać. Najważniejsze jest dobro drużyny. Pawła bardzo szanuje i uważam za jednego z najlepszych rozgrywających świata, ale zawsze podpatrywałem Nikolę Grbicia. Paweł gra świetnie, bardzo dobrze taktycznie rozgrywa akcje, dużo pamięta i wie, gdzie lepiej wystawić daną piłkę. Myślę, że można się od niego wiele rzeczy nauczyć – mówi młody siatkarz mistrzów Polski.

Z tygodnia na tydzień wygląda to coraz lepiej. Zwycięstwa dają nam pewność siebie. Na treningach wygląda to już bardzo poprawnie i przekładamy to powoli też na mecze. Mamy oczywiście jeszcze duże braki w różnych elementach, ale to jest normalne i nad tym pracujemy. Z czasem będziemy coraz lepsi. Z najlepszymi będziemy się bić na najwyższym poziomie, a z tymi teoretycznie słabszymi nie będzie już żadnych niespodzianek – mówi o aktualnej dyspozycji Resovii rozgrywający zespołu. – Liga jest wyrównana. Może dwa czy trzy zespoły są trochę słabsze. Na dole tabeli jest ciasno, na górze też ,ale powoli tabela pewnie się rozjedzie na dwie części. Do każdego meczu należy podchodzić skoncentrowanym na 100 procent, bo już nie raz liga pokazywała, że nie można żadnego przeciwnika lekceważyć – dodaje Fabian Drzyzga.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved