Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Hernik: We Wrocławiu czuję się jak w domu

Piotr Hernik: We Wrocławiu czuję się jak w domu

fot. archiwum

Siatkarze Gwardii Wrocław kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, w ostatnim meczu pokonali Bielawiankę Bielawa. W czym tkwi siła wrocławian? - Mamy wyrównany zespół z bardzo długą ławką rezerwowych - przyznał Piotr Hernik, atakujący Gwardii.

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo. Jak podsumujesz spotkanie z Bielawianką?

Piotr Hernik: – Mecz z Bielawą nie był dla nas prostym spotkaniem. Wynik może tego nie odzwierciedla, ale siatkarze Bielawianki postawili poprzeczkę wysoko. Grali pewnie i wykorzystywali każdy nasz przestój. Cieszę się, że utrzymaliśmy koncentrację, szczególnie w końcówkach i pewnie zakończyliśmy mecz w trzech setach.

Po trzech spotkaniach u siebie czeka was wyjazd do Nowej Soli, przywieziecie stamtąd komplet punktów?Na pewno pojedziemy tam z nastawieniem, żeby wygrać. Astra Nowa Sól ma dobry i poukładany zespół. Wiemy, że będzie to ciężki bój na ich terenie. Jaki będzie wynik? Przekonamy się w sobotę.

Kroczycie od zwycięstwa do zwycięstwa i każdy chciałby wam urwać choćby punkt. Gracie pod presją, jednak jak widać po wynikach, nie przeszkadza wam to…

– Nie czujemy żadnej presji. Ciężko pracujemy na treningach po to, aby wejść na boisko i zagrać najlepiej, jak potrafimy. Póki co nieźle nam to wychodzi. Możemy się tylko z tego cieszyć.

W czym tkwi siła Gwardii Wrocław?

– Siła Gwardii? Moim zdaniem w połączeniu młodości z doświadczeniem. Poza tym mamy wyrównany zespół z bardzo długą ławką rezerwowych. Każdy jest w stanie wziąć ciężar gry na siebie i poprowadzić zespół do zwycięstwa.

Jesteś pierwszym atakującym Gwardii, jest to dla ciebie spory krok na przód w porównaniu z poprzednim sezonem. Jak się z tym czujesz? Jak ci się podoba we Wrocławiu?

– To jest dopiero mój drugi sezon, w którym występuję w seniorskiej siatkówce. Staram się traktować każdy trening, mecz jako krok na przód i wynosić z nich jak najwięcej. Do wszystkiego, co robię, podchodzę ambitnie i na poważnie, dlatego z tym, że gram w pierwszym składzie, czuję się bardzo dobrze. Jedno jest pewne – zawsze będę dawał z siebie 100%. Muszę przyznać, że Wrocław bardzo mile mnie zaskoczył. Atmosfera i klimat tego miasta są naprawdę niezwykłe. Od początku czuję się tutaj jak w domu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved