Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Pietraszko: Tanio skóry nie sprzedamy

Paweł Pietraszko: Tanio skóry nie sprzedamy

fot. archiwum

- W ważnych momentach wpadają nam piłki, które nie mają prawa wpaść i dlatego przegrywamy seta bądź tracimy całą serię punktów - powiedział po porażce z MKS-em Banimexem Będzin środkowy Kęczanina Kęty, Paweł Pietraszko.

Za wami pojedynek z będzińskim liderem. Wprawdzie przegraliście 0:3, ale pozostawiliście po sobie dobre wrażenie…

Paweł Pietraszko: – Szkoda tylko, że dobre wrażenie nie przełożyło się choćby na jeden punkt. W każdym secie prowadziliśmy trzema, czterema oczkami, później popełnialiśmy jeden głupi błąd, a będzinianie robili serię punktów. Jest to dużo bardziej doświadczony zespół. Wydaje mi się, że dzięki temu wygrał końcówki pierwszego i trzeciego seta, w których mieliśmy piłki setowe.

Czujecie, że po raz kolejny nie wykorzystaliście okazji na osiągnięcie lepszego wyniku, bo mieliście szansę na urwanie rywalom chociażby jednego seta?– Zdecydowanie tak. Myślę, że gdybyśmy wygrali pierwszego seta, mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. Tak się niestety nie stało i chłopaki z Będzina zgarnęli całą pulę.

Czego brakuje wam na razie w kluczowych momentach pojedynków, aby osiągać w nich jeszcze lepsze wyniki – doświadczenia, chłodnej głowy, a może boiskowego lidera?

– Niczego nam nie brakuje, po prostu w ważnych momentach wpadają nam piłki, które nie mają prawa wpaść i dlatego przegrywamy seta bądź tracimy całą serię punktów. Mimo to do każdego meczu podchodzimy zmobilizowani i nastawieni na wygraną. Nie myślimy o tym, co będzie, jak przegramy, tylko robimy wszystko, by wygrać. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że potrafimy wychodzić z dołka po przegranych dwóch pierwszych setach i odwrócić losy spotkania na swoją korzyść, dlatego zawsze staramy się walczyć i grać do końca.

Teraz przed wami pojedynek ze Ślepskiem Suwałki, który również lepsze mecze przeplata słabszymi. Gdzie upatrywałbyś najsilniejszych punktów u tego rywala i co może być kluczem do odniesienia nad nim zwycięstwa?

– Kluczem do odniesienia zwycięstwa może być nasza dobra gra w każdym elemencie. Ślepsk to bardzo dobra drużyna, z którą nie grało nam się łatwo w tamtym sezonie. Dlatego jeszcze raz powtórzę, trzeba będzie zagrać poprawnie w każdym elemencie i wyeliminować proste błędy. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy, tym bardziej że we własnej hali wygraliśmy dopiero jeden mecz i chcemy poprawić ten wynik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved