Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Paulina Głaz: Zabrakło nam determinacji

Paulina Głaz: Zabrakło nam determinacji

fot. Cezary Makarewicz

- Przeciwnik zdominował nas w każdym elemencie. Szczególnie imponujący był jego blok. Myślałyśmy, że mecz będzie wyglądał troszkę inaczej - powiedziała po porażce z Atomem Treflem Sopot zawodniczka Pałacu Paulina Głaz.

Zespół z Sopotu w sobotnim meczu nie dał wam za bardzo pograć, wygrał pewnie 3:0. Spodziewałyście się, że rywal postawi poprzeczkę aż tak wysoko?

Paulina Głaz:Trefl to zespół, który zajmuje bardzo wysokie miejsce w tabeli i posiada w składzie doświadczone zawodniczki. Chciałyśmy pokazać się z jak najlepszej strony, nie myśląc o tym, kto stoi po drugiej stronie siatki, jednak przeciwnik zdominował nas w każdym elemencie. Szczególnie imponujący był jego blok. Myślałyśmy, że mecz będzie wyglądał troszkę inaczej – z Chemikiem Police zagrałyśmy naprawdę fajnie, ale w tym spotkaniu zabrakło nam odrobinę tej determinacji. Chciałyśmy bardzo coś ugrać, jednak to nie wystarczyło.W każdym secie do pierwszej przerwy technicznej byłyście w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem, później sopocianki wam „odjeżdżały”. Dlaczego tak się działo?

– Były takie momenty, że graliśmy jak równy z równym, ale zdarzało się to jedynie na początku każdego z setów, później to przeciwnik rządził. Grał po prostu swoje. Iza Bełcik „sypała” naprawdę szybkie piłki, przez co w naszym bloku były dziury. Była to dla nas dobra lekcja.

Widzisz jakieś pozytywne strony tego spotkania?

Myślę, że plusem były zmiany, które przeprowadził trener. Dziewczyny weszły z ławki i zagrały dobrze. Mamy bardzo duże umiejętności i uważam, że nasze miejsce w tabeli wcale nie odzwierciedla tego, co potrafimy. Szkoda, bo pracujemy bardzo ciężko na treningach, a nie widać tego owoców.

Przed wami mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Co twoim zdaniem wymaga największej poprawy, na czym skupicie się na treningach?

– Zespół z Dąbrowy to kolejny bardzo wymagający przeciwnik. Na pewno będziemy pracować nad techniką indywidualną, zagrywką, atakiem, przyjęciem. Jeszcze nie analizowaliśmy wspólnie z trenerem tego meczu, ale niebawem dowiemy się, na czym głównie skupimy uwagę na treningu.

*więcej na palac.bydgoszcz.pl

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved