Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Saad: Przykro było patrzeć na naszą grę

Magdalena Saad: Przykro było patrzeć na naszą grę

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Była to taka brzydka, chaotyczna gra, nie za bardzo ten mecz powinien się podobać. Ale jest już po nim i tego nie zmienimy - powiedziała po przegranym 1:3 meczu z Chemikiem Police libero zespołu z Legionowa, Magdalena Saad.

Z wyjątkiem drugiego seta Chemik był zespołem zdecydowanie przeważającym, ciężko było mówić o jakiejkolwiek walce.

Magdalena Saad: – Niestety tak. Przykro trochę było patrzeć na naszą grę, nie mogłyśmy przebić się przez blok, momentami miałyśmy też problemy w przyjęciu. Była to taka brzydka, chaotyczna gra, nie za bardzo ten mecz powinien się podobać. Ale jest już po nim i tego nie zmienimy.

Trener Kosmol zdecydował się na roszady w składzie. W pierwszej szóstce wyszły młode Karolina Szymańska i Aleksandra Wójcik. Z czego to wynikało?– Ja myślę, że takie mecze są przede wszystkim testem, pokazują jak zawodniczki, które nie mają za dużo szans na pokazanie swoich umiejętności, się prezentują. Nawet z takim dobrym przeciwnikiem, jak Chemik. Po takich meczach można wyciągnąć dużo wniosków na przyszłość. Myślę, że obie młode dziewczyny się sprawdzają, Marta Łukaszewska też fajne wejście dała. Po to właśnie są zmiany, żeby sprawdzić jak grają poszczególne zawodniczki.

Jak pani wspomniała, policzanki trzymały was dobrze blokiem. To był kluczowy element?

– Ciężko mi powiedzieć, bo jak już powiedziałam, ten mecz był bardzo brzydki, chaotyczny. We wszystkich wygranych setach Chemik miał po kilka bloków, spokojnie około dziesięciu. Myślę, że był to kluczowy element.

Drugi set pokazał, że możecie z liderem walczyć jak równy z równym. Może w pozostałych setach zawiodła sfera mentalna?

– W tej chwili ocena na gorąco nie jest najlepsza, bo można wyciągnąć złe wnioski. Wszystkie starałyśmy się, by z góry nie przyjmować przegranej pozycji i powalczyć do końca. Momentami nam się to udawało, a momentami nie i to było widać. Ten set, który wygrałyśmy, daje nadzieję na to, że potrafimy nawet z takimi rywalami wygrywać sety. Może w następnym spotkaniu uda nam się powalczyć o coś więcej niż partię. Ten zespół stać na wiele, pomimo że w niedzielę nasza gra wyglądała chaotycznie. Wierzę, że w kolejnych meczach będzie to wyglądało inaczej i tego się będę trzymała.

Takie mecze paradoksalnie mogą też czasem pomóc. Przed wami trudne mecze z zespołami z Sopotu, Dąbrowy Górniczej, Muszyny…

– W tym roku wszystkie mecze są dla nas ciężkie. Liga jest bardzo wyrównana i teoretycznie każdy może zwyciężyć. Zależy to od dyspozycji dnia. Osobiście myślę, że takie mecze jak niedzielny też są potrzebne. Teraz trzeba ochłodzić głowy i wyciągnąć wnioski.

Pierwsza runda fazy zasadniczej powoli dobiega już końca. Zgodzi się pani z opinią, że to, co ugrałyście w tych meczach, tak naprawdę nie odzwierciedla potencjału zespołu?

– Ja od samego początku uważałam i dalej będę tak twierdziła, że ten zespół stać na więcej. Mam nadzieję, że w kolejnej rundzie wszystkie mecze przegrane 2:3 odwrócimy na naszą korzyść. Bez względu na to, czego by nie było, zespół jest bardzo ambitny. Atmosfera jest bardzo fajna i wierzę, że jeszcze zdobędziemy wiele punktów.

Na koniec zapytam jeszcze o pomysł zamknięcia ORLEN Ligi. Co pani sądzi na ten temat?

– Ciężko stwierdzić, bo ma to swoje plusy i minusy. Ja na razie nie miałam czasu się nad tym zastanowić. Fajnie byłoby grać z chłodną głową, że nie walczy się o utrzymanie, tylko o mistrzostwo. Fajnie też, że mogłyby grać w ORLEN Lidze kluby, które mają ustabilizowane zaplecze finansowe, co daje pewien komfort psychiczny i podkreśla prestiż grania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z drugiej jednak strony możliwość gry o mistrzostwo i o utrzymanie motywuje. Żadna zawodniczka czy zawodnik nie chcieliby grać o utrzymanie, więc jest to dodatkowa mobilizacja do tego, aby wygrywać mecze. Niemniej jednak, jak się jest profesjonalistą, to nie trzeba się dodatkowo motywować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved