Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Hawryła zadebiutowała w barwach Nafty Piła

Magdalena Hawryła zadebiutowała w barwach Nafty Piła

fot. archiwum

Magdalena Hawryła, 24-letnia środkowa, nie ma ostatnio szczęścia do klubów. Była siatkarka Stali Mielec, Wieżycy Stężyca i KS-u Murowana Goślina w końcu odnalazła się w Nafcie Piła, w barwach której zadebiutowała w miniony weekend w Muszynie.

Nowa zawodniczka pilskiej drużyny zadebiutowała w ORLEN Lidze w sobotnim meczu pilanek przeciwko drużynie Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna. Siatkarki PGNiG Nafty Piła z Magdaleną Hawryłą w tym sezonie spotkały się już nie raz. Nie pomagała ona jednak w zdobywaniu punktów dla pilanek, gdyż grała wówczas po drugiej stronie siatki, jako jedna z podstawowych zawodniczek pierwszoligowego zespołu KS-u Murowana Goślina. Z zespołem z okolic Poznania pilanki rywalizowały podczas przygotowujących do rozgrywek ligowych sparingów, ale także podczas turnieju o Puchar Prezesa PTPS-u w Jastrowiu, w którym to właśnie Magdalena Hawryła otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny.

Po rozpadzie żeńskiego zespołu z Radomia Magdalena Hawryła trafiła do mieleckiej Stali, gdzie rozpoczęła sezon 2012/2013. Nie dokończyła go jednak… Stal miała ogromne problemy finansowe, zawodniczka wyjechała z Mielca, a klub wkrótce po tym wycofał się z rozgrywek. Środkowa bloku znalazła zatrudnienie w Wieżycy Stężyca, jednak okazało się, że zgodnie z przepisami PZPS-u w tym sezonie w barwach kaszubskiego klubu nie może zagrać. Po sezonie… klub ze Stężycy wycofał się z rozgrywek. Siatkarka, dla której było to już trzecie wycofanie klubu na przestrzeni dwóch lat, przeniosła się do Murowanej Gośliny. Problemy z terminowością wypłat spowodowały, że Hawryła razem z dwoma innymi zawodniczkami w listopadzie opuściła klub – już czwarty. Czy w Pile uda się jej w końcu zagościć na dłużej i przerwać tę fatalną passę?

źródło: inf. własna, ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved