Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > M. Glinka-Mogentale: Żeby coś wygrać, trzeba grać jako drużyna

M. Glinka-Mogentale: Żeby coś wygrać, trzeba grać jako drużyna

fot. archiwum

Chemik Police kroczy w tym sezonie ORLEN Ligi od zwycięstwa do zwycięstwa. Małgorzata Glinka-Mogentale cieszyła się z pewnej wygranej nad Legionovią, chociaż jej zdaniem zespół nie zagrał jakiegoś bardzo dobrego meczu.

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek przyznała, że zwycięstwo nad ekipą z Legionowa nie przyszło trudno, ale jednocześnie była dość krytyczna jeżeli chodzi o grę zespołu. – Rzeczywiście było lekko, łatwo i przyjemnie. Generalnie nie był to jednak jakiś dobry mecz w naszym wykonaniu. Wszystkie zawodniczki miały okazję się pokazać i to jest najważniejsze, że miały okazję pograć. Robiłyśmy dużo prostych błędów i mam nadzieję, że w kolejnym meczu już je wyeliminujemy – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale. Zawodniczka zapytana o to, czy porażka w drugim secie była efektem rozluźnienia, czy bardziej dobrej gry przeciwniczek, odpowiedziała krótko: – Zdecydowanie była to nasza dekoncentracja.

– Zagrałyśmy bardzo dobrze blokiem i generalnie dobrze rozpracowałyśmy nasze przeciwniczki. Cieszę się z tego, że mamy zwycięstwo i kolejne trzy punkty do tabeli – analizowała mecz Małgorzata Glinka-Mogentale. Spotkanie przeciwko podopiecznym trenera Macieja Kosmola po raz kolejny pokazało, że policzanki grają zespołowo, tworzą na boisku kolektyw. Nie ma w drużynie zdecydowanej liderki, każda zawodniczka dużo wnosi do zespołu. – Zgadza się i to jest najważniejsze. Żeby coś wygrać, trzeba grać jako drużyna. Nie gra się już liderkami, bo jest wtedy bardzo ciężko. Jest super i ja jestem z tego bardzo zadowolona – cieszy się przyjmująca Chemika Police.

Już w przyszły weekend, w ostatnim meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej podopieczne Mariusza Wiktorowicza zmierzą się w hicie kolejki z Impelem Wrocław. – Spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu i musimy tam pojechać dobrze przygotowane. Ja osobiście się bardzo cieszę, bo będą emocje, będzie dobry przeciwnik. Trochę adrenaliny musi być – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale. Siatkarka ta ostatnie kilkanaście lat spędziła grając w ligach zagranicznych, m.in. we Włoszech, Francji i Turcji. Jak zatem jej zdaniem rozwinęła się żeńska ekstraklasa przez ten czas? – Na pewno liga rozwinęła się przede wszystkim medialnie. Także pod względem szkoleniowym. Ciężko mi jednak dokładnie ocenić, bo minęło dużo czasu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved