Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Bawoł: Tworzymy bardzo zgraną ekipę

Barbara Bawoł: Tworzymy bardzo zgraną ekipę

fot. archiwum

Siatkarki z Ostrowca Św. w meczu "na szczycie" I ligi pokonały zespół z Rzeszowa, obejmując tym samym prowadzenie w tabeli. O atmosferze w drużynie, celach na aktualny sezon i swoim poprzednim klubie opowiadała przyjmująca ostrowczanek, Barbara Bawoł.

Twoja drużyna po sobotnim meczu pozostaje jedyną niepokonaną ekipą w I lidze. Spodziewałaś się tak dobrego początku sezonu?

Barbara Bawoł:Prawdę mówiąc, chyba nikt z nas się tego nie spodziewał, chociaż turnieje przedsezonowe pokazały, że będziemy się liczyć w lidze. Jednak to nie były mecze o punkty, a przede wszystkim był to czas na zgrywanie się zespołów. Na dzień dzisiejszy mogę tylko powiedzieć, że cieszę się z takiej formy, jaką prezentujemy. Wiemy jednak, że możemy grać jeszcze lepiej i będziemy pracować dalej, aby była ona jeszcze lepsza.

Jak czujesz się w nowym zespole? Po raz kolejny znajdujesz się w drużynie, która ma duże szanse na awans do grupy najlepszych zespołów w Polsce…W drużynie czuję się bardzo dobrze. Praktycznie od samego początku zostałam bardzo miło przyjęta, co pozwoliło mi skupić się na siatkówce w stu procentach. Uważam, że już po tych kilku miesiącach tworzymy bardzo zgraną ekipę. Naszym celem jest „czwórka”. Co będzie dalej, to już pokaże czas i zweryfikuje boisko…

Czy nie żałujesz, że nie udało ci się pozostać w Legionowie? Jak wspominasz ten okres swojej kariery?

Nie. Nie mogę powiedzieć, że żałuję swojej decyzji. Jestem zadowolona z wyboru nowego miejsca. Klub z Ostrowca Św. zapewnia mi, nam zawodniczkom, wszystko to, co niezbędne. Natomiast Legionowo zawsze będę miło wspominać. To były 3 lata sukcesów. Dużo się tam nauczyłam, pracowałam z dziewczynami znacznie bardziej doświadczonymi i starałam się „wyciągnąć” z tego jak najwięcej. Teraz śledzę mecze Legionovii i trzymam kciuki. Mam też kontakt z kilkoma dziewczynami.

Miałaś okazję już grać w I lidze kilka lat temu. Jak uważasz, czy poziom zespołów grających na zapleczu ekstraklasy znacząco się podniósł? Jak to wygląda od strony organizacyjnej?

– Myślę, że poziom I ligi się podniósł. Gra tam wiele doświadczonych zawodniczek. Wkradło się trochę męskiej siatkówki, bardziej siłowej. Organizacyjnie również jest lepiej. Kluby starają się zapewnić zawodniczkom wszystko, co niezbędne do profesjonalnego uprawiania sportu. Coraz większe znaczenie wydaje się mieć analiza przeciwnika. Prawie każda drużyna posiada statystyka. Kiedyś tego nie było.

Co sądzisz o pomyśle zamknięcia ORLEN Ligi wzorem jej męskiego odpowiednika?

Nie podoba mi się ten pomysł, ale to nie zawodniczki będą decydować w tej sprawie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved