Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Wicelider przyjeżdża na Podbeskidzie

ORLEN Liga: Wicelider przyjeżdża na Podbeskidzie

fot. archiwum

8. kolejka spotkań ORLEN Ligi zakończona zostanie w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy BKS Aluprof podejmować będzie siatkarki z Dolnego Śląska. Faworytem jest Impel, ale gospodarze będą starali się sprawić niespodziankę.

Zespół z Podbeskidzia ma teraz trudny kalendarz gier. Przed tygodniem zespół Mirosława Zawieracza zmierzył się na własnym parkiecie z dotychczasowym hegemonem rozgrywek ORLEN Ligi, Chemikiem Police, a w poniedziałkowe popołudnie podejmować będzie kolejnego kandydata do medalu – Impel Wrocław. – Nie jest tajemnicą, że faworytem w tej konfrontacji nie jesteśmy. Impel to uznana marka, zespół budowany z myślą o najwyższych celach, co z pewnością będzie chciał udowodnić przy Rychlińskiego – mówi trener BKS-u Aluprof, dodając po chwili: – Nie oznacza to, że w tym spotkaniu nie może dojść do niespodzianki. Moje dziewczyny na pewno nie położą się na boisku i nie ułatwią zadania rywalowi.

Wrocławianki, które po 7. kolejce spotkań zasiadały w fotelu wicelidera żeńskiej ekstraklasy, z dystansem podchodzą do pojedynku w stolicy Podbeskidzia. Joanna Kaczor, atakująca Impelu podkreśla, że bielanki na własnym parkiecie są niezwykle groźnym i nieobliczalnym zespołem. – Będzie to trudne spotkanie. BKS Aluprof zawsze stawia wysokie cele i na pewno będzie chciał zwyciężyć na swoim terenie i przy swojej publiczności. Szykuje się ciekawe spotkanie, ponieważ i my będziemy walczyły o wygraną – przyznaje w rozmowie ze Strefą Siatkówki wychowanka dolnośląskiego klubu.

Pojedynek przy Rychlińskiego będzie okazją do spotkania dwóch dobrych znajomych. Mowa o Heike Beier i jej reprezentacyjnej koleżance Maren Brinker, która przed tygodniem otrzymała statuetkę najwartościowszej zawodniczki meczu z Muszynianką. – Bardzo trudno gra się przeciwko przyjaciółce, ale taki jest sport. Podczas meczu będę skoncentrowana na całej drużynie z Wrocławia, a nie tylko Maren – tłumaczy przyjmująca bialanek. – Mimo że na boisku jesteśmy rywalkami, to poza nim jesteśmy dobrymi koleżankami – dodaje Beier, zaznaczając, iż ekipie z Bielska-Białej serca do gry nie zabraknie. – Dla mnie faworytem jest Impel, ale my łatwo się nie poddamy.Mimo że trener Zawieracz zawsze twardo stąpa po ziemi, wierzy, że jego zespół pokaże dobrą siatkówkę. – Dokładnie przeanalizowaliśmy nasz ostatni mecz z Chemikiem i w tym tygodniu duży nacisk położyliśmy na eliminację błędów, których w ostatnim czasie dość sporo popełniliśmy. Trzeba pamiętać, że mamy zupełnie nowy i mało doświadczony zespół. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi szkoleniowiec siatkarek z Podbeskidzia. – Dzięki dobrej grze, po pierwszej rundzie rozgrywek będziemy chcieli utrzymać 4. miejsce w tabeli, które pozwoli w Pucharze Polski rozegrać o jedno spotkanie mniej, a także utrzymać kontakt z pierwszą trójką – zakończył Mirosław Zawieracz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved