Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marcin Chudzik: Naszym atutem jest zespołowość

Marcin Chudzik: Naszym atutem jest zespołowość

fot. archiwum

Niezwykle zadowolony po wczorajszym zwycięstwie był prezes Budowlanych Marcin Chudzik, który przyznał, że nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. - Dzięki zespołowej grze wygraliśmy mecz w Dąbrowie Górniczej - zaznaczył prezes.

Mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z Budowlanymi Łódź był spotkaniem z podtekstami, ponieważ w ubiegłym sezonie Magdalena Śliwa oraz Natalia Nuszel reprezentowały barwy dąbrowskiej ekipy. Zawodniczki te stanowiły o sile łódzkiej drużyny. Tym razem jednak znalazły się po drugiej stronie siatki, lecz nie sprostały byłemu teamowi. – Praca, którą wykonujemy na treningach, zaczyna przynosić efekty. Zagraliśmy bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o naszych poprzednich spotkaniach – powiedział sternik Budowlanych. Łodzianki nie zagrały dobrze w pierwszym secie, którego oddały bez walki, lecz z czasem odnalazły właściwy rytm. – W obecnym sezonie zawsze przegrywamy pierwsze sety i jest to poniekąd normą w naszym wykonaniu (Budowlanym tylko dwa razy udało się w tym sezonie wygrać pierwszego seta – przyp. red.). W tym spotkaniu po pierwszej odsłonie nasza drużyna odbudowała się, wygrała dwie kolejne partie, a w czwartym secie dąbrowianki nie miały nic do powiedzenia – podsumował grę łódzkiej drużyny Marcin Chudzik.

Łodzianki zagrały zespołowo i walczyły o każdą piłkę na boisku, przez co odniosły zwycięstwo. Trener Grabowski dokonywał zmian, a zawodniczki, które wchodziły na boisko, wnosiły sporo ożywienia w poczynania drużyny. – Naszymi silnymi elementami w tym meczu były obrona oraz wyprowadzane kontrataki. Chciałbym też dodać, że zespołowość odegrała w tym meczu dużą rolę, ponieważ każda zawodniczka, która wchodziła na boisko, coś wnosiła do gry drużyny. Bardzo dobry mecz na rozegraniu zagrała Magdalena Śliwa, a w ataku Tabitha Love. Cieszę się, że mamy wyrównaną dwunastkę zawodniczek i pomaga nam to w końcówkach setów, wówczas mamy możliwość rotacji – zakończył zadowolony prezes Budowlanych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved