Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dominika Sobolska: Każdy punkt trzeba sobie wywalczyć

Dominika Sobolska: Każdy punkt trzeba sobie wywalczyć

fot. Jan Galanty

Siatkarki Chemika Police wciąż są niepokonane w tegorocznej edycji ORLEN Ligi. W sobotę beniaminek stracił wprawdzie seta, ale odniósł zwycięstwo nad zespołem z Legionowa. Dominika Sobolska porażkę w drugim secie tłumaczyła dekoncentracją.

Można powiedzieć, że poza drugim setem było lekko, łatwo i przyjemnie.

Dominika Sobolska: – To może tak wygląda, że jest lekko, łatwo i przyjemnie. My dużo pracujemy na treningach i to wszystko nie przychodzi ot tak, po prostu. Każdy punkt trzeba sobie wywalczyć. Idzie to, jak powinno i cieszymy się, że nasze zwycięstwa nie są na przewagi, tylko możemy sety wygrywać na spokojnie.

Porażka w drugim secie to twoim zdaniem efekt dekoncentracji czy tylko i wyłącznie dobrej gry Legionovii?– Według mnie bardziej nasza dekoncentracja. Dziewczyny z Legionovii nie zaczęły nagle trzy metry wyżej skakać, tylko my nie grałyśmy, jak powinniśmy. Tak czasem bywa. Jeżeli się zdekoncentrujemy, to przychodzą takie momenty, że przeciwnik wykorzystuje daną mu szansę.

Bardzo dobrze dzisiaj funkcjonował wasz blok i moim zdaniem to był kluczowy element, jeżeli chodzi o końcowy wynik. Zgodzisz się z tym?

– Tak, to prawda. I tego bloku właśnie brakowało w drugim secie. Jeżeli gramy dobrze zagrywką, to i blok działa bardzo dobrze. Jest to wtedy na pewno nasza bardzo mocna broń.

Za tydzień jedziecie do Wrocławia. Ty miałaś okazję tam grać, więc na pewno będzie to taka sentymentalna podróż.

– Czas we Wrocławiu wspominam bardzo dobrze, ale teraz gram w Chemiku Police i nie ma sentymentów. Trzeba pojechać, wygrać i mam nadzieję, że będziemy wracać z Wrocławia zadowolone. To będzie zależało od formy dnia. Jesteśmy nastawione bojowo. Impel na pewno tanio skóry nie sprzeda i myślę, że będzie to dobry mecz.

Na koniec zapytam ciebie jeszcze o to, jak zapatrujesz się na pomysł, który ostatnio się pojawił? Mam tu na myśli zamknięcie ORLEN Ligi.

– Szczerze mówiąc, nie wiem, czy to jest najlepszy pomysł, ponieważ wtedy zespoły z niższej ligi mają wprawdzie szansę awansu, ale jest o to bardzo ciężko. Nie chodzi tutaj tylko o stronę sportową, ale także o finansową. Z drugiej jednak strony tutaj są drużyny, które mają to zaplecze finansowe i to jest lepsze dla zawodniczek, ale mimo wszystko wydaje się, że lepiej będzie, jak zostanie tak, jak jest.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved