Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dłuższa przerwa Eweliny Janickiej

Dłuższa przerwa Eweliny Janickiej

fot. Łukasz Krzywański

Zawodniczka Pałacu Bydgoszcz Ewelina Janicka, która podczas poniedziałkowego pojedynku z Legionovią Legionowo doznała groźnej kontuzji lewego kolana, jest już po zabiegu rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Za kilka dni opuści szpital.

Za sześć tygodni odbędzie kompleksową konsultację z klubowym lekarzem. Powrót na boisko zajmie jej zapewne kilka miesięcy. Przypomnijmy, że młoda środkowa doznała urazu w pierwszym secie meczu z Legionovią. Po doraźnym opatrzeniu kolana udała się na badanie rezonansem magnetycznym. – Potwierdziło ono zerwanie więzadeł. Zawodniczka bardzo szybko znalazła się na stole operacyjnym – relacjonuje prezes KS-u Pałac Waldemar Sagan.

Zabieg zakończył się pomyślnie, ale najbliższe dni siatkarka spędzi jeszcze w szpitalu. – Następnie chcemy, aby pojechała do domu do Kalisza i spędziła kilka dni z rodziną – wyjaśnia Sagan. Za półtora miesiąca Janicką czeka konsultacja z ortopedą, profesorem Jackiem Kruczyńskim. Będzie ona punktem przyłożenia do procesu rehabilitacji. – Chociaż należy pamiętać, że do tego czasu Ewelina również będzie wykonywała pewien zestaw ćwiczeń – podkreśla sternik Pałacu. W podobnych przypadkach na powrót do gry potrzeba około pół roku.

Przypomnijmy, że to druga kontuzja w bydgoskim klubie eliminująca zawodniczkę na dłuższy czas. Jeszcze przed sezonem zabiegowi barku poddała się atakująca Zuzanna Czyżnielewska. Jak zapewnia Sagan, proces jej rehabilitacji przebiega pomyślnie. – Nie chcemy jednak niczego przyspieszać. Tym bardziej że Czyżnielewska nie wykonuje jeszcze treningów z piłką – mówi. Klubowa „jedenastka” do gry powinna wrócić najwcześniej w pierwszych miesiącach przyszłego roku.*autorem artykułu jest Eryk Dominiczak

 

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved