Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Połeć: Potrzeba sporo cierpliwości

Katarzyna Połeć: Potrzeba sporo cierpliwości

fot. Łukasz Krzywański

- Na pewno o naszej porażce zadecydowała zbyt duża ilość błędów, które popełniałyśmy. Legionowianki miały bardzo dobrą zagrywkę, która na początku pierwszego seta sprawiła nam spory problem - mówiła środkowa Pałacu Bydgoszcz - Katarzyna Połeć.

Co twoim zdaniem zadecydowało o waszej przegranej w spotkaniu z Legionovią, w czym przeciwniczki były od was lepsze?

Katarzyna Połeć: – Na pewno o naszej porażce zadecydowała zbyt duża ilość błędów, które popełniałyśmy. Legionowianki miały bardzo dobrą zagrywkę, która na początku pierwszego seta sprawiła nam spory problem, ale już od drugiej partii nasze przyjmujące oswoiły się z nią i z każdą chwilą coraz lepiej przyjmowały.

Przeciwniczki czymś was zaskoczyły, czy wasze przewidywania co do ich gry sprawdziły się?– Analizy przeciwników zawsze mamy szczegółowe, z kilku meczów, i zazwyczaj one się sprawdzają. Nie było nic, co mogło nas w stu procentach zaskoczyć.

Czy kontuzja Eweliny Janickiej w jakiś sposób wpłynęła na waszą psychikę, a w efekcie na dalszą grę?

– Kiedy widzi się koleżankę z drużyny, którą czterech mężczyzn znosi z boiska, bo nie jest w stanie sama opuścić go o własnych siłach, to czuje się smutek i żal, dlaczego jej się to stało i dlaczego w ogóle to się stało. Ewelina jest młodą siatkarką, przed którą drzwi do ORLEN Ligi właśnie się otworzyły, a tu taka kontuzja ją spotkała… Ale jest silną zawodniczką i na pewno sobie poradzi, ma najbliższych koło siebie i całą drużynę, która będzie ją wspierać. Na pewno na początku rozbiła nas ta sytuacja, ale szybko wróciłyśmy do swojej gry w tym spotkaniu.

Po każdym meczu podkreślacie, że zagrałyście ambitnie, z charakterem, jednak nie przekłada się to na ilość zwycięstw. Czego więc potrzeba, żeby zacząć zbierać punkty do ligowej tabeli?

– Niestety na razie ta ciężka praca, którą wykonujemy na każdym treningu, nie przekłada się na mecz. Ale potrzebne jest sporo cierpliwości, przed nami jeszcze dwa spotkania pierwszej rundy i cała druga, więc będziemy walczyły i punkty z czasem przyjdą.

Przed wami spotkanie z aktualnym mistrzem Polski. Jaki jest wasz cel na ten mecz i co może być waszym atutem w tym pojedynku?

– Cel mamy zawsze jeden przed meczem – chcemy go wygrać i robimy wszystko, żeby tak się stało. Na pewno będziemy walczyły do ostatniego gwizdka.

*Rozmawiała Małgorzata Armknecht (www.kspalac.bydgoszcz.pl)

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved