Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giba zagra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Giba zagra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

fot. archiwum

Legenda brazylijskiej siatkówki, popularny "Giba", zamienia brazylijskie Funvic Taubaté na zespół Medio Oriente w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to już jedenasty klub w karierze multimedalisty światowych imprez.

20 listopada oficjalna strona zespołu Funvic Taubaté poinformowała, że Giba nie będzie częścią drużyny występującej w brazylijskiej Superlidze. Rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron, aby były kapitan canarinhos mógł przenieść się do ekipy Medio Oriente ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oto komunikat zamieszczony na stronie klubu:

„Zarząd zespołu Funvic Taubaté informuje, że zawodnik Gilberto Amaury Godoi Filho nie będzie częścią oficjalnego składu zespołu. Siatkarz poprosił o zwolnienie z obowiązków zawodniczych w klubie, aby móc przyjąć ofertę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kontrakt został anulowany zgodnie z zasadami wynikającymi z umowy. Zawodnik rozpocznie występy w swojej nowej drużynie w najbliższych tygodniach”.

Prezentacja Giby nastąpiła 14 sierpnia, jednak jego oficjalny debiut w barwach Funvic Taubaté miał miejsce 12 października. Zawodnik rozegrał z zespołem cztery spotkania, trzy rozpoczynając w wyjściowym składzie. Drużyna Funvic Taubaté, z trzema punktami na koncie, zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli brazylijskiej Superligi.źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved