Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Joanna Kaczor: Nie boimy się nikogo

Joanna Kaczor: Nie boimy się nikogo

fot. archiwum

Impel Wrocław póki co dość dobrze radzi sobie w kolejnych ligowych sprawdzianach. W ostatnim pojedynku zespół pokonał rywalki z Muszyny. Prawdziwy egzamin wrocławską ekipę czeka za niespełna dwa tygodnie.

W ostatnim ligowym pojedynku Impel Wrocław po pięciosetowym boju pokonał ekipę z Muszyny. Dla wielu komentatorów wygrana podopiecznych Tore Aleksandersena nie była niespodzianką, ale mało kto spodziewał się, że wrocławianki stracą punkt przed własną publicznością. – Każde zwycięstwo cieszy! Na pewno był to jeden z tych meczów, w których nie brakuje emocji i różnie mógł się on zakończyć. Dla nas najważniejszy jest fakt, że po raz kolejny zwyciężamy, a punkty mają znaczenie drugorzędne – przyznała po meczu Joanna Kaczor.

Poniedziałkowy pojedynek niewątpliwie przyniósł sporo emocji. Gospodynie po dwóch rozegranych partiach prowadziły 2:0 i pewnie zmierzały do końcowego zwycięstwa. W trzeciej odsłonie przyjezdne zwyciężyły jednak do 13 i tym samym zdołały odwrócić losy spotkania. – Myślę, że to pytanie należy kierować do trenera. On z ławki lepiej widzi, co nie funkcjonuje najlepiej – powiedziała zapytana przez nas o przyczynę słabszej postawy w trzecim secie atakująca zespołu z Dolnego Śląska. Piąty i decydujący set padł łupem piątej ekipy poprzedniego sezonu i tym samym zapisała ona na swoim koncie dwa punkty. – Konsekwencja w zagrywce i sporo punktowych bloków – wskazała po zwycięstwie na przyczyny wygranej dwudziestodziewięcioletnia siatkarka.

Impel Wrocław po siedmiu rozegranych kolejkach ORLEN Ligi zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Sześć zwycięstw i jedna porażka – tak przedstawia się bilans zespołu. Za tydzień wrocławianki czeka pojedynek na trudnym terenie, czyli wyjazd do Bielska-Białej. – Zapewne będzie to trudne spotkanie, Bielsko zawsze stawia sobie wysokie cele i na pewno będzie chciało wygrać na swoim terenie, przy swojej publiczności. Szykuje się zatem ciekawe spotkanie, ponieważ my będziemy walczyć o zwycięstwo – przyznała wychowanka wrocławskiego klubu.Podopieczne Tore Aleksandersena po świetnym początku sezonu udowodniły, że stawianie ich w roli faworytek do strefy medalowej jest w pełni uzasadnione. Obecnie Impel Wrocław jest na etapie serii spotkań, które śmiało można określić sprawdzianami prawdziwej wartości ekipy. – Najpierw sprawdzianem miało być spotkanie z Atomem, później z Dąbrową czy Muszyną…, a teraz z Bielskiem i Chemikiem – przyznała siatkarka ekipy z Dolnego Ślaska.

Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Niewątpliwie wielu komentatorów również dwa kolejne pojedynki nazwie sprawdzianami ekipy. Spotkanie, do którego dojdzie w dziewiątej kolejce zmagań, w pełni zasługuje jednak na taką „etykietkę”. Po dwóch stronach siatki spotkają się dwa zespoły, które nie ukrywają swoich mistrzowskich aspiracji. – Powiem krótko – nikogo się nie boimy i w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo – powiedziała Joanna Kaczor, odnosząc się do pojedynku z Chemikiem Police.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved