Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Legionowie postawili na więzi rodzinne

W Legionowie postawili na więzi rodzinne

fot. Bogusław Krośkiewicz

Od tego sezonu Legionovię prowadzi rodzeństwo. Maciej Kosmol i Jolanta Studzienna stanowią zgrany duet, który udanie prowadzi zespół. - Mamy w miarę zgodne charaktery i dlatego współpracuje nam się bardzo dobrze - przyznaje Jolanta Studzienna.

W drużynie z Legionowa pierwsze skrzypce ma grać Maciej Kosmol, który przed tym sezonem objął stanowisko pierwszego trenera. Jego siostra – Jolanta Studzienna jest jego asystentką. Była zawodniczka m.in. Centrostalu Bydgoszcz i BKS-u Bielsko-Biała swoją karierę zawodniczą zakończyła, właśnie grając w Legionovii, z którą awansowała do ORLEN Ligi. Kosmol ma na swoim koncie pracę m.in. w Sparcie Warszawa i Budowlanych Łódź, a po sezonie 2012/2013, w którym trenował siatkarki z Łodzi, przeniósł się do Legionowa. – Jola ma „praktykę” z szatni żeńskiej, potrafi wyjaśnić pewne sytuacje, zachowania dziewczyn, nie tylko na boisku, w szatni, ale też w ich mentalności. Grała kilkanaście sezonów, a do tego ma dobre podejście jako trener i myślę, że ma zadatki na bardzo dobrego szkoleniowca – charakteryzuje swoją siostrę Maciej Kosmol. – W tym duecie to ona jest osobą bardziej impulsywną, więcej krzyczy niż ja, ale na pewno potrafi wyjaśnić pewne zachowania – dodaje.

Ze współpracy z bratem zadowolona jest również Jolanta Studzienna.Myślę, że nie podjęlibyśmy się tej pracy razem, gdybyśmy nie wiedzieli, że mamy w miarę zgodne charaktery i dlatego współpracuje nam się bardzo dobrze – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Wiem, jak to jest, jak się przegrywa poszczególne akcje, mecze czy sety. Takie jak choćby ten drugi set w ostatnim meczu z Pałacem Bydgoszcz. Co można zrobić lepiej, jak niewiele potrzeba, by zrobić coś lepiej. Nie ukrywam, że jestem nerwowa i potrafię nerwowo reagować (śmiech). Maciej jest wybitnie spokojną osobą i to też dobrze działa na zespół. Ja trochę pokrzyczę, on uspokoi i miejmy nadzieję, że to dalej na zespół podziała pozytywnie – przyznaje Studzienna.Jak do tej pory zespół Legionovii rozegrał siedem pojedynków w ORLEN Lidze – dwa z nich wygrał 3:1, z kolei w trzech ulegał rywalkom dopiero w tie-breaku. W pozostałych nie zdobył już punktów do ligowej tabeli. Z wywalczonymi do tej pory dziewięcioma oczkami podopieczne Kosmola i Studziennej plasują się w środku stawki ekstraklasy kobiet – na szóstej pozycji.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved