Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Trener reprezentacji obejrzał pojedynek Budowlanych z Treflem

Trener reprezentacji obejrzał pojedynek Budowlanych z Treflem

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarki Budowlanych Łódź i Trefla Sopot stoczyły ostatnio trzysetowe spotkanie. Mecz obserwował szkoleniowiec reprezentacji Polski, który ostatnio podróżuje po Polsce i ocenia grę potencjalnych kadrowiczek, ale też przyszłościowych reprezentantek.

Makowski na żywo oglądał już m.in. trening zawodniczek Chemika Police, a w ostatni weekend gościł w Łodzi. Trener reprezentacji Polski obserwował niedzielne spotkanie Beef Master Budowlanych z Atomem Trefl Sopot. Była to też dobra okazja do odwiedzenia starego znajomego, którym jest Adam Grabowski, szkoleniowiec łodzianek. – Trener Makowski u mnie nocował, dlatego mieliśmy sporo czasu, by porozmawiać na różne tematy. Znamy się już od wielu lat i jesteśmy kolegami – podkreśla opiekun Budowlanych.

Z pewnością Makowski przyjechał do Łodzi, by przyjrzeć się mistrzyniom Polski. Nie jest tajemnicą, że selekcjoner widzi kilka zawodniczek z Sopotu w swojej kadrze. – Trener Makowski interesuje się wszystkimi zawodniczkami z całej ORLEN Ligi – podkreśla Grabowski.A czy którakolwiek z łodzianek zostanie powołana do reprezentacji, tego już nie wiem. Wszystko jest możliwe, choć nie spodziewałbym się takiego obrotu sprawy. Czasu do turnieju kwalifikacyjnego jest coraz mniej, a przygotowania będą krótkie. Dlatego w kadrze zagrają zawodniczki, które najlepiej prezentują się w rozgrywkach ligowych – dodaje.

Niewykluczone jednak, że któraś z zawodniczek Budowlanych będzie miała okazję zagrać w biało-czerwonych barwach. – Obserwowałem obie drużyny, nie tylko pod kątem kadry, ale też przyszłościowo – mówi Makowski.Zarówno w Treflu, jak i Budowlanych grają dobre zawodniczki. Jeśli łodzianki nie znajdą się w pierwszej reprezentacji, to zawsze mają szansę zagrać w drugiej kadrze. Wszystkim się przyglądam i przede wszystkim chciałem porozmawiać z trenerem Grabowskim – przyznaje szkoleniowiec polskiej kadry.Autor: Maciej Nowocień, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved