Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew liczy na zwycięstwo w Kielcach

Nikołaj Penczew liczy na zwycięstwo w Kielcach

fot. plusliga.pl

- Jeśli dostanę taką szansę od trenera, to będę na pewno wyjątkowo zmotywowany, bo tak jest zawsze, kiedy gra się przeciwko swojemu byłemu zespołowi - mówi Nikołaj Penczew, który w najbliższym meczu w Kielcach może zagrać już na przyjęciu.

Asseco Resovia w pojedynku z AZS-em Politechniką zgodnie z planem zainkasowała trzy punkty, choć zespół z Warszawy napędził nieco strachu ekipie Asseco Resovii. Po pierwszym przegranym secie kibice w hali na Podpromiu mieli spore obawy… – W tym roku w każdym spotkaniu trzeba sobie mocno zapracować na zwycięstwo i pokazać dobrą siatkówkę. To nie jest tak, że przed meczem z takim zespołem jak Politechnika, który nie jest wcale słaby, możemy sobie od razu dopisać komplet punktów, bo jak widać, musieliśmy wywalczyć sobie to zwycięstwo na boisku – mówi Nikołaj Penczew, który w ostatnich meczach występował na pozycji libero, zastępując kontuzjowanego Krzysztofa Ignaczaka.

Nie jest to oczywiście moja nominalna pozycja, ale trener zaufał mi i powierzył tę rolę ze względu na moją dość stabilną grę w przyjęciu zagrywki – mówi Penczew. – Na szczęście mamy w szerokim zespole także młodych chłopaków, takich jak Mateusz Masłowski, który dobrze sobie radzi na pozycji libero. W meczu z Politechniką od pewnego momentu zastąpił mnie także na przyjęciu i dobrze sobie radził. On jest tak młody, że można go nazwać jeszcze dzieckiem, a już spisuje się bardzo dobrze i ma potencjał na przyszłość. Po treningach, na których ćwiczy razem z nami, widać, że ma predyspozycje do gry na tej pozycji. Jeśli chodzi o Igłę, to już od tego tygodnia wraca do treningów z nami i być może będzie mógł już zagrać w meczu w Kielcach – mówi 21-letni Penczew, który w ubiegłym sezonie debiutował w PlusLidze w barwach Effectora Kielce.

Mam nadzieję, że będę miał okazję zagrać w tym spotkaniu – mówi Penczew. – Jeśli dostanę taką szansę od trenera, to będę na pewno wyjątkowo zmotywowany, bo tak jest zawsze, kiedy gra się przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Przede wszystkim liczę na to, że w Kielcach wywalczymy zwycięstwo, a jeśli będę miał okazję do gry, to postaram się ją wykorzystać jak najlepiej potrafię – kończy bułgarski przyjmujący mistrzów Polski.Więcej w serwisie supernowosci24.pl

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved