Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kontuzja Eweliny Janickiej skomplikowała kadrową sytuację Pałacu

Kontuzja Eweliny Janickiej skomplikowała kadrową sytuację Pałacu

fot. Łukasz Krzywański

Środkowa Pałacu Bydgoszcz Ewelina Janicka czeka na wyniki badań i konsultację z klubowym lekarzem. Problemy ze zdrowiem ma również Zuzanna Czyżnielewska i trener Rafał Gąsior będzie musiał posiłkować się zawodniczkami z rezerw.

Przypomnijmy, że niespełna 20-letnia zawodniczka doznała kontuzji w pierwszym secie poniedziałkowego meczu z Siódemką SK Bank Legionovią Legionowo (1:3). Jeszcze w hali została opatrzona, a następnie udała się do szpitala na dodatkowe badania. Ostateczną diagnozę mamy poznać w środę. – Przeprowadziliśmy rezonans magnetyczny kontuzjowanego kolana. Gdy otrzymamy jego opis, będziemy wiedzieli, na ile poważny jest uraz – tłumaczy w rozmowie z portalem sportowabydgoszcz.pl Waldemar Sagan, prezes klubu.

Absencja Eweliny Janickiej dodatkowo komplikuje i tak niełatwą sytuację kadrową pałacanek. Wcześniej z uwagi na problemy z barkiem ze składu na kilka miesięcy wypadła Zuzanna Czyżnielewska. Budżet klubu nie pozwala na ściąganie posiłków z zewnątrz. Wiadomo zatem, że drużynę uzupełnią juniorki z rezerw. – Chcemy umożliwić przede wszystkim optymalną pracę na treningach. Po urazie Janickiej do dyspozycji trenera Gąsiora pozostało 12 zawodniczek, w tym dwie libero. Przynajmniej jedna, a być może dwie siatkarki z II ligi będą pojawiały się na zajęciach w Łuczniczce – wyjaśnia prezes Sagan. Najbliższy mecz ligowy Pałac rozegra w nadchodzącą sobotę, 23 listopada. Jego rywalem będzie Atom Trefl Sopot.

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved