Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Jarosław Bodys: Zespół wyciągnął wnioski z porażek

Jarosław Bodys: Zespół wyciągnął wnioski z porażek

fot. plkspszczyna.pl

- Dwa mecze zupełnie nam nie wyszły - przyznaje trener PLKS-u Pszczyna, Jarosław Bodys. W ostatnich spotkaniach jednak jego zespół spisuje się bardzo dobrze - w ostatni weekend pszczynianki pokonały lidera gr. 2 II ligi kobiet, Olimpię Jawor.

Można powiedzieć, że macie patent na liderów. W zeszłym tygodniu wygraliście z liderem, tym razem również.

Jarosław Bodys: To znaczy, że następny mecz też musielibyśmy grać z kimś, kto będzie zajmował pozycję lidera. Wychodzimy z założenia, że przygotowujemy się tak samo do każdego następnego meczu. Dwa mecze zupełnie nam nie wyszły. Nie wyszedł nam zupełnie przegrany 0:3 mecz ze Świdnicą, czego następstwem był kolejny przegrany mecz z Gliwicami. Sądzę, że zespół wyciągnął wnioski z tych dwóch meczów. Jak już rozmawialiśmy wcześniej, przemeblowaliśmy zespół. Mecz z Zorzą Wodzisław raczej nie mógł nam powiedzieć o tym, czy to przemeblowanie rzeczywiście tak diametralnie zmieniło grę zespołu, bo przeciwnik był łatwy. Natomiast kolejne mecze z liderami, czyli z Opolem i Jaworem, pokazały, że rzeczywiście przemeblowanie przyniosło pozytywny efekt.

Można powiedzieć, że po tych dwóch przegranych spotkaniach, o których pan wspomniał, zespół był w dołku?Może nie tyle w dołku, co prawdopodobnie nie na tej drodze, którą miał kroczyć. To jest zespół, który dosyć późno zaczął się przygotowywać do sezonu z racji tego, że nie miał skompletowanego składu. Jest dosyć dużo nowych dziewcząt. Do samego końca nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądała sprawa drugiej przyjmującej, dlatego przez dłuższą część okresu przygotowawczego tak naprawdę pracowaliśmy jedynie nad motoryką. Dopiero jak zespół był w całości, można było zająć się tym, jak taktycznie wyglądać ma ten zespół. Pierwsze mecze wygrywane też były z zespołami, które w tej chwili zajmują końcowe miejsca w tabeli. Myślę, że nie zdążyliśmy się dobrze przygotować, jeśli chodzi o rozegranie meczów ze Świdnicą i Gliwicami, a teraz to nadrabiamy.

Czyli zespół wkroczył na właściwą ścieżkę.

Po wynikach można tak powiedzieć, bo to one powinny mówić za zespół, a nie jego chęci czy deklaracje. Wyniki w tej chwili są w miarę pozytywne. Myślę, że mogliśmy zagrać ten mecz tydzień temu z Opolem też przynajmniej w stosunku 3:1 czy nawet 3:0. Popełniliśmy tam kilka błędów, dając opolankom wygrać dwa razy w końcówkach setów do 23. W spotkaniu z Olimpią Jawor takich błędów już nie popełniliśmy i ten ostatni set, w którym tak naprawdę w końcówce prowadził Jawor, udało nam się obronić.

Cały wywiad Tomasza Kropidło w serwisie sps24.pl

 

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved