Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Marzę o występie w mistrzostwach świata

Jakub Jarosz: Marzę o występie w mistrzostwach świata

fot. Joanna Skólimowska

- Przez dwa lata grałem we Włoszech i po powrocie zauważyłem, że PlusLiga trochę dobiła do Serie A - mówi atakujący Trefla Gdańsk, Jakub Jarosz. - Marzę o występie w mistrzostwach świata, bo choć od pięciu lat gram w kadrze, na mundialu nie byłem - dodaje.

Siatkarze Trefla Gdańsk po ostatniej wygranej z liderem tabeli, AZS-em Olsztyn, pokazali, że w PlusLidze nie stoją na straconej pozycji. – Przegrana z AZS-em Częstochowa w poprzedniej kolejce bardzo nas zabolała. Dlatego do Olsztyna pojechaliśmy mocno pobudzeni, trochę jakbyśmy chcieli odkupić winy. Jesteśmy drużyną, która może zagrać bardzo dobrze, ale niestety i słabo. Moim zdaniem to wynika z faktu, że jesteśmy nietypową układanką i aby grać dobrze, wszyscy muszą dać z siebie 100 procent – mówi atakujący gdańszczan, Jakub Jarosz.Przez dwa lata grałem we Włoszech i po powrocie zauważyłem, że PlusLiga trochę dobiła do Serie A. Jest u nas naprawdę sporo niezłych drużyn, z których każda jest w stanie pokonać nawet potentata. Stąd tyle emocji i trudnych do wytypowania wyników – twierdzi Jarosz w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Jakub Jarosz ciągle w rozważaniach ekspertów jest w kręgu zainteresowania reprezentacji i ma szansę na występy w barwach biało-czerwonych. Teraz wszystko będzie zależało od nowego selekcjonera, Stephane’a Antigi.To nietypowa sytuacja, ale nie mnie oceniać ten wybór. Miałem możliwość poznać Stephane’a osobiście – to fajny facet i życzę mu powodzenia – mówi Jarosz, który obok Wlazłego, Boćka i Bartmana jest jednym z siatkarzy wymienianych jako pretendenci do roli atakującego w reprezentacji. – Czemu w Polsce od lat trwa debata w sprawie atakujących? Może chodzi o to, że Mariusz Wlazły jest wybitnym zawodnikiem, jedynym, którego brakuje w kadrze. Może to wzbudza aż tak wielkie emocje? Marzę o występie w mistrzostwach świata, bo choć od pięciu lat gram w kadrze, na mundialu nie byłem. Wtedy wrócił Wlazły i ja się nie załapałem – przyznaje Jakub Jarosz.

Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved