Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Bucki bohaterem na Słowacji

Jakub Bucki bohaterem na Słowacji

fot. archiwum

Jakub Bucki został wyróżniony po 8. kolejce słowackiej ekstraklasy. Dwudziestopięcioletni zawodnik w miniony weekend był najlepiej punktującym zawodnikiem, zapisując na swoim koncie po pięciosetowym pojedynku 35 oczek.

Siatkówka ma być bardziej przyjazna kibicowi, a co za tym idzie – bliższa sympatykom sportu, dlatego na Słowacji zastosowano rozwiązania, które w PlusLidze z powodzeniem funkcjonują od kilku sezonów. Mowa o statystykach automatycznie generowanych w Internecie po każdym ze spotkań ligowych. Nasi południowi sąsiedzi od kilku miesięcy lubują się w analizach meczowych, rozkładając na drobne każde spotkanie. W tym tygodniu bardzo głośno zrobiło się o wychowanku Czarnych Radom, Jakubie Buckim, który był bohaterem meczu w Starej Lubowli. Miejscowy VKM uległ po tie-breaku Slavii Swidnik, a Polak był najlepszym zawodnikiem w tym pojedynku.

Dwudziestopięcioletni Bucki zapisał na swoim koncie 35 punktów, atakując ze skutecznością 63%. Atakujący Slavii dwukrotnie punktował blokiem i w polu serwisowym. Jego zespół z dorobkiem 19 oczek zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wyczyn Polaka doceniły władze słowackiej ekstraklasy, wybierając go zawodnikiem 8. kolejki spotkań.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved