Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dobra forma Katarzyny Gajgał-Anioł cieszy selekcjonera

Dobra forma Katarzyny Gajgał-Anioł cieszy selekcjonera

fot. archiwum

Katarzyna Gajgał-Anioł jest jedną z najbardziej wyróżniających się siatkarek w Chemiku. Do Polic przyjechał selekcjoner reprezentacji Polski, Piotr Makowski. Szkoleniowiec rozmawiał z zawodniczkami, które chciałby powołać na najbliższe zgrupowanie.

Granie na pozycji środkowej potrafi być nieprzyjemne. Po pierwsze nie da się wystawić tam piłki z gorszego przyjęcia, a po drugie życie zawodniczek na tej pozycji jest bardzo zależne od koncepcji rozgrywającej. Katarzyna Gajgał-Anioł ma to szczęście, że w tym sezonie za wystawianie odpowiedzialna jest Maja Ognjenović. Serbka szybko znalazła nić porozumienia ze środkowymi, co przekłada się na imponujące statystyki. Podstawowe środkowe Chemika zdobyły w tym sezonie już 138 punktów! Przeliczając to na siedem rozegranych spotkań, średnio daje to 20 oczek na mecz. – Myślę, że spora liczba zdobytych przeze mnie punktów wynika z tego, że Maja często gra środkiem. Taka sytuacja bardzo mnie cieszy – twierdzi Gajgał-Anioł.

32-letnia siatkarka jest najlepiej punktującą zawodniczką Chemika. Zdobyła 79 oczek (24 blokiem). W klasyfikacji najlepiej blokujących zajmuje piąte miejsce. – Temu elementowi gry poświęcamy dużo uwagi i pracy na treningach, aby trzymać określony poziom – dodaje była siatkarka Muszynianki. – Mamy wysoki zespół, co stwarza różne możliwości i warianty gry blokiem. Posiadając takie atuty, trzeba je po prostu wykorzystywać.

W ubiegłym tygodniu do Polic przyjechał Piotr Makowski, selekcjoner reprezentacji Polski. Szkoleniowiec kadry porozmawiał z zawodniczkami, które chciałby powołać na najbliższe zgrupowanie. Katarzyna Gajgał-Anioł jest jedną z najpoważniejszych kandydatek. Formą w lidze oraz doświadczeniem powinna sobie zagwarantować miejsce w talii Makowskiego. Oprócz niej selekcjoner rozmawiał również z Anną Werblińską, Małorzatą Glinką-Mogentale i Agnieszką Bednarek-Kaszą. Trener Polek w przeszłości obserwował również rozwój Anny Grejman i Justyny Raczyńskiej, jednak w tym sezonie pełnią one rolę zmienniczek i trudno przewidywać, aby zostały powołane. – Do 13 grudnia muszę podać nazwiska 22 siatkarek, które ewentualnie wystąpią na turnieju w Łodzi – mówi dla oficjalnej strony Chemika trener Makowski. – Kadra spotka się na zgrupowaniu w Spale 26 grudnia.Więcej w serwisie gs24.pl

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved