Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Brakuje funduszy na organizację mistrzostw świata

Brakuje funduszy na organizację mistrzostw świata

fot. archiwum

Z dzisiejszej informacji PAP dowiedzieliśmy się, że na organizację mistrzostw świata siatkarzy brakuje... 16 milionów złotych. Prezes PZPS Mirosław Przedpełski zwrócił się z prośbą o dofinansowanie do sejmowej komisji sportu i ministerstwa sportu.

Informacja o tym, że PZPS szuka pieniędzy, których brakuje na organizację mistrzostw świata, tak naprawdę nie powinna dziwić. Przynajmniej nie wszystkich. Na ostatnim Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym o tym, że pieniędzy zabraknie, alarmowali już niektórzy delegaci. Ustępujący i nowo wybrany wówczas prezes Mirosław Przedpełski zapewniał jednak, że wszystko jest pod kontrolą, a funduszy na pewno nie zabraknie. Albo się wówczas pomylił, albo z organizacją przyszłorocznego turnieju nie wszystko idzie tak, jak powinno.

Moją gorącą prośbą do komisji i ministerstwa jest, by spróbować nas wesprzeć kwotą 16 mln zł, bo inaczej będziemy mieli spory kłopot w sprawach organizacyjnych. Na naszych barkach leży bowiem cały transport w kraju wszystkich ekip, ich zakwaterowanie i pobyt, ale także chociażby mecz otwarcia na Stadionie Narodowym – mówi cytowany przez PAP prezes Przedpełski. Ani komisja, ani ministerstwo nie kwapi się jednak z wydatkowaniem takiej sumy. Jednocześnie dziś Przegląd Sportowy podał do wiadomości projekt systemu rozgrywek – rozbudowany do granic możliwości, z kolejną dodatkową rundą grupową. Więcej spotkań, jeszcze więcej kosztów transportu, a do tego pomysł z rozgrywaniem meczów na Stadionie Narodowym. Wprawdzie to ostatnie ma współfinansować miasto stołeczne Warszawa (ciekawe, co na to radni i pani prezydent), to jednak zazwyczaj gdy brakuje pieniędzy, to szuka się oszczędności, a nie dokłada kolejne wydatki.

Prezes liczy na to, że dochód przyniesie sprzedaż biletów. Trafi ich na rynek prawie milion. – Tam, gdzie nie będą grali Polacy, będzie trudno zapełnić hale. Może za pomocą dobrej promocji, wykonanej w telewizji te wejściówki również uda się sprzedać. W tej chwili prowadzimy już wiele akcji. Zobaczymy, jaki będzie efekt – zapewnił. Czyli jakiś pomysł jest, jednak Mirosław Przedpełski przytomnie zauważył, że trudno będzie zapełnić hale, w których meczów nie będą rozgrywali Polacy. Może właśnie dlatego podopieczni Stephane’a Antigi będą grali również we Wrocławiu, w najmniejszej ze wszystkich hal… PZPS planuje zrobić Strefę Kibica, wiedząc, że chętnych będzie o wiele więcej niż dostępnych biletów – czyżby dodatkowo płatną?Po ostatnich doniesieniach prasowych dotyczących decyzji PZPS w sondzie Strefy Siatkówki pytaliśmy, który z ostatnich pomysłów siatkarskiej centrali wydaje się naszym czytelnikom najlepszy. Najwięcej głosów zyskała odpowiedź, że… najlepszy to dopiero będzie. Pozostaje nam wszystkim czekać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved