Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Patrycja Drożdzińska: Będziemy godnym przeciwnikiem dla lidera

Patrycja Drożdzińska: Będziemy godnym przeciwnikiem dla lidera

fot. archiwum

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w trzech setach uporały się z rywalkami z Łomży i mają na swoim koncie 14 punktów, co daje im drugą pozycję w tabeli grupy trzeciej. - My, juniorki, gramy coraz częściej - przyznała po meczu Patrycja Drożdzińska.

Gospodynie przez całe spotkanie kontrolowały przebieg meczu, choć w ostatniej partii poziom widowiska wyraźnie spadł. – Kiedy dwa pierwsze sety wygrywa się stosunkowo łatwo, to w trzecim wkrada się większe rozluźnienie, zmniejsza się koncentracja. To jest właśnie syndrom trzeciego seta. Ale jeżeli zespół potrafi się sam zmobilizować, „nakręcić”, zbudować atmosferę na boisku, to wtedy wygrywa 3:0. Powiedzenie „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3” nie wzięło się z niczego – komentowała po meczu atakująca łodzianek, Patrycja Drożdzińska.

Mecz siódmej kolejki II ligi kobiet był ostatnim spotkaniem, jakie podopieczne Michała Cichego rozegrały w hali przy al. Unii, mieszczącej się pod trybuną stadionu piłkarskiego. To właśnie tutaj klub świętował swoje największe sukcesy, m.in. mistrzostwo Polski. – Ta hala jest miejscem kultowym. Przychodziło tutaj mnóstwo kibiców, którzy gwarantowali nam świetną atmosferę w czasie meczów. Wspominamy to bardzo dobrze. Była ona również miejscem wielu sukcesów ŁKS-u. Jest to jedno z ważniejszych miejsc w historii łódzkiej siatkówki. Zobaczymy, jak to będzie w nowej hali – kontynuowała młoda siatkarka łódzkiego klubu. Teraz siatkarki ŁKS-u przeniosą się do znacznie większego obiektu na ul. Skorupki. – To jest dwa razy większa hala. Trudno będzie ją wypełnić, ale mamy świetnych kibiców i mamy nadzieję, że będą przychodzić i wspierać nas nadal – komplementowała fanów swojej drużyny Drożdzińska.

Łodzianki w następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z niepokonanym dotąd zespołem Nike Węgrów. Mecz „na szczycie” grupy trzeciej zapowiada się niezwykle ciekawie. – Jeżeli tylko się skoncentrujemy i pokażemy to, co gramy na treningach, to będziemy godnym przeciwnikiem dla lidera naszej grupy – zapewniła siatkarka ŁKS-u.

Agata Kucharczyk, Olga Lipińska, Patrycja Drożdzińska czy Izabela Wasiak to zawodniczki juniorskiej drużyny ŁKS-u MG13 Łódź, która nie przegrała w tym sezonie jeszcze ani jednego meczu. Wszystkie wymienione siatkarki miały okazję zaprezentować się w sobotnim spotkaniu z UKS-em Łomża. – Trener dał nam więcej możliwości do pokazania się na boisku. My, juniorki, gramy coraz częściej. Ogrywamy się i to jest pozytywne – zauważyła Drożdzińska.Podstawowym założeniem łodzianek jest awans do kolejnej rundy rozgrywek. – Naszym celem jest znalezienie się w pierwszej czwórce naszej grupy, później będziemy się zastanawiać, co dalej. Dziewczyny są bardzo zdeterminowane, ciężko pracują na treningach i miejmy nadzieję, że to przyniesie rezultaty – mówiła jedna z bohaterek sobotniego spotkania. Z powodu urazów w meczu z łomżankami nie mogło zagrać kilka siatkarek ŁKS-u. – Oczywistym jest, że przytrafiają się jakieś kontuzje. Czasami jest to bardziej dokuczliwe, czasami mniej. Ale jeżeli siatkarka jest ambitna i naprawdę kocha ten sport, to potrafi to przezwyciężyć – zakończyła Drożdzińska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved