Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dawid Siwczyk: Byliśmy ogromnie zdeterminowani

Dawid Siwczyk: Byliśmy ogromnie zdeterminowani

fot. archiwum

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa na wyjeździe pokonali AKS Łódź 3:0. - Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Obie drużyny nie pokazały swoich wszystkich umiejętności - podsumowuje spotkanie środkowy Norwida, Dawid Siwczyk.

Zawodnicy z Częstochowy od początku meczu narzucili swój własny styl gry i nawet na moment nie zwolnili kroku, nie dając żadnych szans rywalowi. Trzeci set, jak podkreśla środkowy częstochowskiej drużyny Dawid Siwczyk, okazał się być najbardziej wyrównanym. W emocjonującej końcówce nerwy opanowali siatkarze Norwida i dzięki temu zdołali wygrać i dopisać do swojego konta trzy cenne punkty. – O naszym zwycięstwie przesądziła przede wszystkim duża ilość błędów po stronie zawodników z Łodzi. My też popełniliśmy ich wiele, ale na szczęście udało nam się wygrać to spotkanie. W trzecim secie, gdy było na styk, o naszym zwycięstwie zadecydowała właśnie zepsuta zagrywka. Jadąc do Łodzi, bardzo chcieliśmy wygrać, żeby w końcu przełamać pasmo porażek, które ostatnio nam się przytrafiło. Wiedzieliśmy, że zespół AKS-u jest w naszym zasięgu, ale nastawiliśmy się na ciężki mecz. Byliśmy ogromnie zdeterminowani. To jest sport, to jest siatkówka, przy braku odpowiedniej koncentracji każdy przeciwnik może okazać się groźny – mówi Siwczyk.

Gładkie zwycięstwo zawodników ze Śląska zaskakuje tym bardziej, że przez kilka dni poprzedzających sobotnie spotkanie walczyli z wirusem, który zaatakował niemal całą drużynę. Tak więc na boisku musieli przeciwstawić się zarówno rywalowi, jak i swoim własnym słabościom. – Dwa dni przed meczem okazało się, że naszą drużynę dopadł jakiś wirus. Do jednego z chłopaków musiało zostać wezwane pogotowie, tak więc sytuacja naprawdę nie wyglądała dobrze. Wielu zawodników nie mogło trenować, niektórzy nie byli w stanie jechać na mecz. Dlatego wszyscy bardzo obawialiśmy się tego spotkania – dodaje środkowy z Częstochowy.

Już w najbliższy weekend siatkarze częstochowskiego Norwida udadzą się do Rząśni, gdzie powalczą o kolejne punkty. – W sobotę jedziemy do Rząśni, gdzie na pewno zrobimy wszystko, by powalczyć o kolejne punkty. Myślę, że będzie łatwiej niż w pierwszym meczu granym u siebie, bo przecież w naszej hali jeszcze nie zdołaliśmy wygrać. U siebie bardziej się stresujemy, a na wynik wpływ mają rodzice, znajomi kibicujący z trybun. To naprawdę paradoks, bo powinno być dokładnie inaczej. Chyba nie potrafimy opanować nerwów, stąd szereg porażek na naszym terenie – ocenia Dawid Siwczyk.



W ligowej tabeli grupy 3. siatkarze Norwida znajdują się na siódmym miejscu, ale dzięki sobotniej wygranej udało im się odskoczyć od rywala zajmującego o miejsce niżej z różnicą siedmiu punktów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved